Киян будуть "лікувати" від депресії арт-терапією

Киян будуть "лікувати" від депресії арт-терапією

Фото: elbalonrosa.com

Кожен зможе помалювати руками по склу, пограти на барабанах і потанцювати.

На будівельному майданчику колишньої швейної фабрики Юність біля Андріївського узвозу в столиці розпочалися безкоштовні заняття з арт-терапії. Відвідувачі майстерні "Спонтанність і ритм" групи Overground-K малюють, танцюють і грають під відкритим небом, щоб розкрити свій творчий потенціал і позбутися від психологічних проблем, пов'язаних з життям в мегаполісі.

"Ритм асоціюється з маршем, конвеєром, пульсом - з рухом. Ритм мінливий, але абсолютно чесно оповідає про події. Спонтанність може асоціюватися і з свободою, і з неоформленими проявами життя. Спонтанність потрібна, щоб зробити перший крок до розкриття своїх творчих здібностей", - говорить Віра Шевченка, науковий співробітник Київського національного університету ефективного управління та керівник групи Overground-K.

За її словами, організувати майстерню на будівельному майданчику спонукала виставка молодих художників, скульпторів і живописців "Самі".

"Мене вразив ефект експерименту, на який зважилася молодь. Будівельний майданчик, на якому все ще тільки планується зводити, вже служить місцем, де створюються живі й прекрасні зображення, пластичні форми. Більш того, сюди можна безперешкодно потрапити. Це не зал, відкрити експозицію у якому можна тільки з десятками дозволів. Такий майданчик - відкрита для творчості не тільки обраних, але і людей, які тримали олівець в руці ще на шкільному уроці малювання - обов'язково потрібна місту", - вважає Віра Шевченко.

Технічну допомогу в організації майстерні надала компанія "ЕСТА Холдинг", якій належить будівельний майданчик.

Відвідувачі майстерні можуть вдосталь помалювати руками по склу, пограти на барабанах і потанцювати.

"Вміти" не обов'язково - вчіться у процесі та не бійтеся за результат. Намалювати, зіграти або станцювати "неправильно" неможливо, якщо ви маєте те, що відчуваєте", - говорить Віра Шевченко.

Лабораторія самопізнання та творчості на місці колишньої швейної фабрики відкрита для відвідувачів до кінця тижня.

Нагадаємо, навесні 2013 року на території будівельного майданчика був проведений мистецький фестиваль "SPACES: Архітектура загального", а з серпня тут експонуються роботи молодих скульпторів, графіків і живописців, об'єднані виставкою "Самі".

Наступна публікація