Каштани на Хрещатику засохли через дощ у червні

Каштани на Хрещатику засохли через дощ у червні

Хрещатик "вбиває" дорогі дерева

На головній вулиці столиці постійно гинуть коштовні дерева.

Каштани на Хрещатику засохли через дощ у червні. Такий висновок зробили в районному зеленбуді, простеживши за деревами, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Зараз "золоті" дерева, які стали державі у 3 млн грн, стоять з пожовклим листям, а подекуди - взагалі без них.

Щоби прибрати сухе неподобство, потрібно зібрати комісію, скласти акт і виписати ордер. За такою схемою з Хрещатика виселяли всіх попередників італійських каштанів.

До них уздовж дороги красувалися німецькі липи за 650 євро за штуку. Тоді з двох сотень дерев 160 всохли, решту пересадили. Тепер німецькі липи ростуть біля американського посольства в парку. Примітно, що біля них стоїть камінь, де написано, що тут Дубовий гай, та й висаджені вони на колись футбольному полі, де грали діти.

А на початку зими під столичною адміністрацією викопали блакитні ялинки, вартістю 50-100 тис. грн кожна, та пересадили на подвір'я районних озеленювачів. Керівник території запевняє, що дерева не всохли, а просто так хворіють після перебування на Хрещатику.

Каштани на Хрещатику засохли через дощ у червні

Каштани на Хрещатику засохли через дощ у червні

Директор інституту міста на малюнку 10-річної давності продемонстрував, яким тоді був Хрещатик. Коли до такого повернуться - він і не прогнозує. Під час інтерв'ю він помітив, що на Хрещатику знову зникла рослинність. Замість 74 дерев ялівця тепер зеленіє газон і чорніють люки.

"Висипається багато солі, дуже багато – воно не вижило", - пояснює ситуацію головний агроном КП з утримання зелених насаджень Шевченківського району Києва.

Тим часом щодо каштанів уже вирішено - їм на Хрещатику не місце. Куди переселити каштани за кілька тисяч - ще думають.

Нагадаємо, на Хрещатику нинішньої весни були висаджені 289 саджанців каштанів, з яких тільки два виявилися заявленого сорту Бріотті - дорого дерева, обраного через стійкість перед комахами. Через підміну коштовних дерев звичайними розгорівся скандал, тож італійці, які поставили першу партію, вже готові знову продати Києву каштани Бріотті, але вже зі знижкою.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Повʼязані теми:

Наступна публікація