Картку киянина зможе отримати кожен пільговик

Дата публікації
Перегляди
6313
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Картку киянина зможе отримати кожен пільговик

Можливості картки киянина досить широкі / Фото: thehobbit.com

Карткою можна буде розплатитися в транспорті, в магазині, на парковці.

Вже на найближчій сесії Київради 17 квітня може бути прийнято рішення про масову видачу карток киянина жителям столиці, які отримують пільги за рахунок міського бюджету.

Проект рішення про широкомасштабний запуск багатофункціональної "Картки киянина" підготовлений за дорученням голови КМДА Олександра Попова.

Нагадаємо, соціальні картки діють у багатьох розвинених країнах світу як основний інструмент соціального захисту населення. У столиці України про необхідність впровадження соціальної картки почали говорити ще років десять тому. Проте система була розроблена тільки в 2011 році, після приходу в КМДА Олександра Попова. А перші картки почали видавати з квітня 2012 року.

На етапі пілотного проекту картку киянина могли отримати тільки деякі категорії населення: багатодітні сім'ї, соцпрацівники, пенсіонери та інваліди. За допомогою картки вони отримали можливість безкоштовно їздити в метро, а також купувати зі знижками ліки в комунальних аптеках.

Після широкомасштабного впровадження картки киянина КМДА планує істотно розширити перелік категорій киян, які зможуть отримувати пільги за рахунок міського бюджету, а також доповнити список товарів і послуг, які надаються пільговикам безкоштовно або зі знижкою.

Можливості картки досить широкі. Зокрема, вона вже в цьому році буде використовуватися як проїзний в метро, а з 2014 року - у всіх видах громадського транспорту. Крім того, її можна буде використовувати, як дисконтну картку в торговельній мережі Києва. На картку киянина можуть нараховуватися всі види соціальних виплат, компенсацій, дотацій і т. п.

Зокрема, по картці можна буде оплачувати (з належної знижкою) житлово – комунальні послуги, паркування автомобіля. А після введення медичного страхування пільговики завдяки картці зможуть безкоштовно або з певними знижками отримувати медикаменти і медпослуги. Крім того, за бажанням власника картки вони може містити інформацію медичного характеру (група крові, препарати, які викликають алергію і пр.).

Одним із найближчих нововведень може стати система дисконтних знижок для власників картки киянина у ряді мережевих торгових закладів. В даний час в рамках програми соціального партнерства КМДА проводить переговори з власниками торговельних мереж про надання знижок київським пільговикам.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6313
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація