Картка киянина стає популярною через дешеві ліки і безкоштовний проїзд

Картка киянина стає популярною через дешеві ліки і безкоштовний проїзд

Кияни хочуть отримати соцкартку / Фото: thehobbit.com

Ще 9 тисяч киян подали заяву на отримання картки киянина.

Після розширення асортименту лікарських препаратів, які реалізуються в мережі аптек КП "Фармація" зі знижкою до 30%, число запитів від киян на отримання соціальної картки зросла.

Про це повідомила заступник директора Департаменту соціальної політики начальник управління пільг і державної соціальної допомоги Ірина Старук.

"Буквально за тиждень реєстрації заяв громадян на отримання соціальної картки в рамках другого етапу впровадження проекту ми прийняли заяви майже 9 тисяч киян. Це серйозна динаміка росту. Особливо враховуючи факт, що про старт другого етапу ми ще не інформували людей, він, по суті, ще не стартував", - зазначила Ірина Старук.

За її словами, все більш популярною картка стає завдяки розширенню функціоналу і розширенню асортименту лікарських препаратів, які власники картки можуть придбати зі знижкою.

"Вартість ліків - дуже серйозна проблема для людей і в першу чергу для малозабезпечених. Недарма питання доступності медичних послуг і зокрема лікарських препаратів приділяється особлива увага у програмі президента України "Україна для людей", а також в програмі соціальних ініціатив глави держави. Пільгові ціни на лікарські препарати, які надає комунальна мережа аптек "Фармація" власникам "Картки киянина", дозволяють людям істотно економити на ліках", - зазначила Старук.

За її словами, подаючи заяви на оформлення картки, кияни найчастіше задають працівникам соцдепаратаменту питання щодо знижок на ліки, а також щодо безкоштовного проїзду у громадському транспорті. "Цікавляться в першу чергу, де продаються ліки зі знижкою, які ліки. Тобто питання для людей дійсно важливе", - зазначила Старук.

Нагадаємо, що пілотний проект "Картки киянина", ініційований головою Київміськадміністрації Олександром Поповим, стартував у березні 2012 року. В ході реалізації пілотного проекту соціальну картку отримали близько 60 тисяч киян.

На даний момент її власникам надаються знижки у мережі аптек КП "Фармація" більш ніж на 100 найменувань ліків, а також безкоштовний проїзд у метрополітені для пільговиків. Надалі столична влада планує розширити функціонал картки. Зокрема, на неї нараховуватиметься матеріальна допомога, яку місто щомісяця надає малозабезпеченим.

Також у Києві відкриті соціальні аптеки, в яких весь асортимент медпрепаратів продається для власників Картки киянина за соціальними цінами. Адреси соціальних аптек у Києві: Дарницький район - аптека №87, ул.Ревуцкого, 16-А; Деснянський - аптека №14 (вул.Мілютенка, 34); Дніпровський - аптека №18 (вул.будівельників, 36); Оболонський - аптека №40 (ул.Зои Гайдай, 5); Печерський - аптека №125 (вул. Лаврська, 8); Подільський - аптека № 48 (ул.Порика,13-В); Святошинський - аптека №76 (бульвар Ромена Роллана,13-А); Солом'янський - аптека №128 (вул.героїв Севастополя 44/10); Шевченківський - аптека №35 (ул.Щербакова, 32/38). У Голосіївському районі соціальна аптека відкривається на базі аптеки №84 (вул. Лятошинського, 24).

Повʼязані теми:

Наступна публікація