Із вертолітного майданчика Януковича слідчі винесли документи і комп'ютери

Із вертолітного майданчика Януковича слідчі винесли документи і комп'ютери

Обшук у центрі столиці тривав кілька годин.

Обшук збудованого за часів Віктора Януковича вертолітного майданчика в центрі Києва тривав більшу частину дня середи. Люди в масках увірвалися в приміщення комплексу на Парковій алеї близько опівдня та вигнала надвір співробітників, а всередину нікого не пускала, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Власником об'єкта транспортної інфраструктури є компанія "Амадеус Ко", тут проводиться обшук", - пояснила слідча ГПУ в особово важливих справах Василина Шоп'як. Названа фірма відома з 2010 року, коли Янукович, невдовзі після приходу до влади, заходився будувати ветродром. Роботи почалися за його усним наказом, і лише через кілька місяців по цьому було отримано письмовий дозвіл і виділення землі. Зводили майданчик начебто для потреб Євро-2012, однак передали його тій такі фірмі "Амадеус Ко".

Правоохоронці звітували про обшук вертолітного майданчика Януковича

Правоохоронці звітували про обшук вертолітного майданчика Януковича

Після перемоги Революції Гідності в 2014 році слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного виділення землі, яке розслідують досі. Воно доповнене іншими статтями, зокрема про відмивання крадених коштів при будівництві об'єкту. Також правоохоронці знайшли зв'язок між компанією "Амадеус Ко" та резиденцією самого Януковича в Межигір'ї – відповідні документи виявили у маєтку після втечі його власника. А в приміщеннях вертолітного майданчику в 2016 році відкрився нічний клуб з дорогим рестораном, а також досі працює так званий дата-центр.

Саме дата-центр і обшукували слідчі Генпрокуратури. По завершенні процесуальних дій звітували: виявили та вилучили фінансово-господарську документацію і комп'ютерну техніку, яка має доказове значення у кримінальному провадженні.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Наступна публікація