Італійські каштани за $ 1 млн, які садив Попов, виявилися хворими

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Італійські каштани за $ 1 млн, які садив Попов, виявилися хворими

У Києві стало традицією кожні 2 роки "закопувати" бюджетні гроші під каштани / Фото: УНІАН

Для Хрещатика за 10 років "фірмові" дерева закупали 5 разів.

Київські чиновники перетворили на традицію кожні два роки зрізати старі каштани на Хрещатику і висаджувати нові – щоразу дорожчі, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Для головної вулиці країни за останні 10 років щонайменше 5 разів закуповували молоді саджанці. Черновецький за свого правління не пошкодував на Майдан шокуючу суму у 6,5 мільйонів бюджетних гривень, щоб замінити балканські каштани на німецькі липи та обіцяв, що дерева і його самого переживуть. Проте, липи посохли, а на їхньому місці з'явилися клумби.

Найскандальнішою вирубкою "візитівок столиці" стала підготовка до Євро-2012. Хоча тоді й говорили, що зріжуть лише сухі дерева, проте жодне не встояло.

Тепер каштани закуповує вже адміністрація Олександра Попова. Очільник міста сам бере участь у висадці дерев, розповідає, що італійські червоні каштани стали столиці у 5,5 тис.грн кожен і запевняє, що цього разу дерева стійкі і до шкідників, і до несприятливих міських умов.

Проте сторонні знавці, та навіть працівники "Зеленбуду", які ведуть роботи на Хрещатику, не приховують, що на деревах вже є ознаки хвороби – на стовбурах росте мох.

"Зеленбуду" вигідно, аби дерева і кущі загиналися, тому на наступний рік можна буде отримати нове фінансування. Цьогорічні каштани обійшлися Києву у сумі в $ 1 млн, з яких лише 1 млн грн обіцяють повернути до бюджету інвестори.

Міські активісти розповідають, чому чиновники так люблять саджати дерева. Це приємний спосіб на очах усієї столиці відмивати бюджетні мільйони. Нещодавно за руку зловили садоводів "Дарницького зеленбуду", які 300 тисяч грн провели по документам, а жодного дерева так і не посадили.

Журналісти програми "Гроші" вирішили перевірити, скільки коштують звичайні кінські каштани і чи можливо їх вберегти від тлі і засихання. В 30 кілометрах від Києва знайшли цілий розсадник каштанів. Тут пропонують придбати метрові деревця по 150 гривень. Такі, які влада закупила, триметрові - по тисячі.

Фахівець розсадника запевняє, якщо дерева обробляти і прибирати листя з-під дерев - то тлі не буде де жити і вона зникне.

Журналісти запропонували садівнику закупити у нього дерев на 3 мільйони. Заради такого проекту він навіть готовий зробити знижку, а по документам, якщо треба, провести і більше.

Нові каштани обійшлись Києву у 5,5 тис. грн за штуку

Нові каштани обійшлись Києву у 5,5 тис. грн за штуку

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація