Інженер пояснив, чому Шулявським шляхопроводом можна їздити після обвалу

Інженер пояснив, чому Шулявським шляхопроводом можна їздити після обвалу

Фото: ТСН/Неллі Ковальська

Зі шляхопроводу обвалилися карнизи - архітектурні елементи, які приховують конструкції.

Експертизу пошкоджень Шулявського шляхопроводу було проведено одразу після обвалу, вночі проти 28 лютого. 

Про це ТСН.ua розповів Рашид Халілов, начальник відділу перспективного розвитку вулично-дорожньої мережі та міського транспорту Інституту "Київдормостпроект". Саме цей Інститут проектував Шулявський шляхопровід більше ніж півстоліття тому.

За даними Халілова, на Шулявському шляхопроводі обвалилися карнизи - це архітектурний елемент споруди, який приховує конструкції дорожнього одягу, тротуарні блоки тощо.

"Воно не несе жодного навантаження, воно просто висить. Карнизи стали непридатними і впали. Проте на конструктивну частину це впливу не має", - зауважив Халілов.

Відтак, було прийнято рішення про відновлення руху, щоправда з деякими обмеженнями. Зважаючи на необхідність підтримання безпеки руху, транспорт не може близько під'їжджати до країв шляхопроводу, тому ширину проїзжої частини на мості було зменшено обмежувачами на півтора метри (по 0,75 м з кожного боку).

"Все одно існує небезпека подальшого руйнування цих плит. Тому це доля натякає на те, що тут потрібно терміново щось робити і до справи підходити серйозно", - наголосив інженер.

Халілов також розповів, чому так затягують з проектом реконструкції шляхопроводу та розширення розв'язки на Шулявці. Читайте згодом в інтерв'ю з Рашидом Халіловим на ТСН.ua.

Через аварію, яка наполохала киян і викликала бурхливе обговорення у соцмережах, ми зібрали факти про шляхопровід, побудований півстоліття тому – 1964 року. Ось, як виглядає його коротка історія. 

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, ввечері 27 лютого Шулявський шляхопровід частково обвалився. Кличко, який прибув на місце події, назвав попередні причини обвалу Шулявського шляхопроводу. Мер зазначив, що обвал шляхопроводу не був визнаний аварійним, проте були порушені норми експлуатації. У Мережі юзери сміються над аварією, на яку у Києві чекали, адже споруда давно перебуває у плачевному стані. 

Пізніше Кличко розпорядився звільнити свого заступника з транспорту та голову Солом'янського району, на яких покладає відповідальність за аварію.

Повʼязані теми:

Наступна публікація