Рекетира залізничного вокзалу Києва Бабая заарештували: бізнес сподівається жити без поборів

Рекетира залізничного вокзалу Києва Бабая заарештували: бізнес сподівається жити без поборів

Бабая заарештували на київському вокзалі / Фото: Сегодня

У міліції обіцяють, що свавілля закінчиться.

У п'ятницю прямо на вокзалі був затриманий легендарний авторитет Юрій Багієв, на прізвисько Бабай.

Його угруповання багато років тримало в страху весь нелегальний бізнес на столичному залізничному вокзалі - торговців, таксистів, маршрутників, міняйл, передають "Вести".

Бабая затримали за вимагання. "Правда, грошей при ньому не виявили, проте є кілька заяв торгівців з Привокзальної площі. Міліція дійсно збирається навести порядок на вокзалі", - говорить джерело видання в МВС.

Читайте також: З України вигнали кримінального авторитета, який керував у Москві крадіжками та розбійними нападами

Втім, вплив авторитета на привокзальній території відчувається досі. "Бабай контролює нелегальну торгівлю і щільно вліз у маршрутний бізнес. Хто вантажить пасажирів - вирішує Бабай. Перевізники, які стоять на Привокзальній площі, працюють незаконно. У кожного своя данина: 50 грн щодня з одного автобуса, $ 40 з таксиста за місяць, перекупники квитків здають по $ 20 на тиждень", - розповідає джерело в МВС.

Один з адвокатів Бабая Андрій Демчик заявив, що з Багієвим зводять рахунки і прибирають його як конкурента у бізнесі перевізників. Втім, самі перевізники солідарності з "колегою" не виражають. Голова Київської міської організації роботодавців-перевізників "Столиця" Валерій Липецький каже, що Бабай обклав даниною нелегальних маршрутників.

За його словами, на Привокзальній площі за день відбувається близько 2 тис. відправлень до інших міст. "Розігнати їх легко. Але там всі пов'язані. Якщо плануються перевірки, всіх попереджають", - говорить Липецький.

Таксисти називають різні суми внесків - від $ 40 і навіть до $ 100 на місяць. "Я якось теж підробляв таксистом. Підвіз клієнта на вокзал і вирішив почекати іншого. Так мені натякнули, що чужим тут не місце. Вони зараз нікого не б'ють, просто блокують авто з двох сторін, щоб ти не виїхав", - говорить Липецький.

Бабай став майже легендою вокзалу. Кажуть, що він з'являється на вокзалі ще на світанку і завжди в супроводі охорони.

Багато привокзальних комерсантів сподіваються, що з арештом Бабая кримінальні побори припиняться. Інші не вірять у зміни на краще. "На зміну Бабаю все одно прийде хтось інший. Буде переділ сфер впливу, і без війни тут може не обійтися. Боїмося, що і такси будуть інші. Швидше за все, нас, торговців, звідси поженуть, а ті, хто дуже захоче тут працювати, будуть платити набагато більше", - розповіла один з продавців на привокзальній площі.

У самій міліції кажуть, що порядок наведуть найближчим часом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація