Громадськість вимагає контролю та прозорості при проведенні земельних аукціонів у Києві

Дата публікації
Перегляди
1240
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Громадськість вимагає контролю та прозорості при проведенні земельних аукціонів у Києві

Громадськість хоче контролювати земельні аукціони / Фото: Обозреватель

Георгій Зубко вважає продаж землі шляхом проведення земельних аукціонів хорошою ініціативою.

Громадські організації закликають київську владу до повної прозорості і контролю з боку громадськості при проведенні земельних аукціонів у Києві.

"Вважаю, що продаж землі шляхом проведення земельних аукціонів - хороша ініціатива, але лише за умови повної прозорості і контролю з боку громадськості. Сьогодні КМДА не інформує киян, які саме ділянки вона планує реалізувати, їхню площу і де вони розташовані. Кількість запланованих ділянок, озвучена сума і відсутність інформації - насторожує", - зазначає Георгій Зубко, юрист і координатор громадської ініціативи "Коло турботи".

Нагадаємо, що з 2007 по 2012 рік земельні аукціони не проводилися, оскільки Земельний кодекс не передбачав необхідної законодавчої процедури. Однак 5 липня 2012 року Верховна Рада прийняла зміни до кодексу, встановивши механізм проведення аукціонів з продажу та здачі в оренду комунальних і державних земель. Поправки набули чинності з 19 серпня минулого року. Про повернення до практики земельних аукціонів київська влада заговорила ще в 2013 році за Олександра Попова.

В департаменті земельних ресурсів КМДА на той час готували документи по 12 дільницях, які планувалося виставити на торги в травні цього року і проводити аукціони майже щотижня. Але події на Майдані і обрання нового мера відклали ці плани. За словами заступника голови КМДА Павла Рябікіна, відновлення земельних аукціонів в столиці заплановано на осінь. "Прозорість та залучення до контролю за проведенням аукціонів громадськості повинно дозволити не тільки максимально поповнити міський бюджет і запобігти заниження вартості ділянок, але і не допустити забудови історичного центру міста", - впевнений Георгій Зубко.

Дата публікації
Перегляди
1240
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація