Грип та ГРВІ відправили на лікарняні ліжка вже 600 киян

Грип та ГРВІ відправили на лікарняні ліжка вже 600 киян

Кияни потрапляють до лікарень / Фото: Reuters

31 особа перебуває у реанімаційних відділеннях.

Станом на 19 січня у київських лікарнях перебувають 166 хворих на грип  та 434 – на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

З 166 хворих на грип 135 осіб отримують лікування у відділеннях, а 31 особа перебуває у реанімаційних відділеннях, передає УНІАН із посиланням на Департамент охорони здоров'я КМДА.

Повідомляють, що серед хворих на ГРВІ та грип на лікуванні перебуває 51 вагітна жінка.

За інформацією КМДА, кількість зареєстрованих хворих на ГРВІ та грип протягом 18 січня, порівняно з вихідними, збільшилася і становить 7 тис. 253 особи.

Після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали щонайменше 51 особаНайбільша кількість летальних випадків спостерігається у Донецькій області. Так, у Краматорську 18 людей уже померли, ще понад 200 проходять лікування.

Ситуація особливо загострилась наприкінці минулого тижня, коли місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки. Йдеться про Київ, Київську область, Одесу, Ізмаїл, Кіровоград, Рівне, Херсон та інші.

Своєю чергою, міністерські чиновники запевняють, що ситуація щодо захворювання на грип в Україні є прогнозованою і ретельно досліджується. Зокрема, показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції наразі не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні. "У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

При цьому зростання захворювання впливає на виручку аптек, в яких українці скуповують будь-які засоби для боротьби з грипом. Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням.

У цій ситуації надприбутки отримують аптеки, в яких українці скуповують всі лікувальні засоби.  

Повʼязані теми:

Наступна публікація