Головний архітектор Києва назвав 5 найбезглуздіших об'єктів міста

Головний архітектор Києва назвав 5 найбезглуздіших об'єктів міста

Целовальник розповів про найбільш безглузді будівлі міста / Фото: УНІАН

І зізнався, як він хотів перешкодити будівництву одного з них.

Начальник головного управління містобудування і архітектури Сергій Целовальник розповів, які п'ять об'єктів, на його думку, варто було б знести у Києві.

"Прибрав би будинок на Кловському узвозі, 7-а (скляна висотка), вул. Мазепи, 11-а (сталінка), він стоїть над Андрієм Первозванним. Зніс би будинок на вул. Грушевського, 9-а (скандальна висотка на схилах Дніпра), ТРЦ на Львівській площі, висотку "Гуллівер" біля Бессарабки (Спортивна пл., 1), а заразом і "Парус", - зізнається Целовальник в інтерв'ю "Сегодня".

Заодно пояснює, що за час його управління було побудовано тільки одну будівлю з цього списку - на Львівській площі:

"Я побіг у Кабмін, прем'єр-міністр Микола Азаров підписав мораторій на будівництво. Але, на жаль, у цього проекту є, як кажуть "натхненник". Дуже наполеглива людина, яка все зробила, щоб об'єкт закінчили. Спочатку сесія не могла зібратися з цього питання близько трьох місяців, потім це питання ніяк не могли винести на ту сесію. За цей час вони день і ніч гнали об'єкт. І він був зданий, після чого площа перетворилася з історично сформованого простору з курдонером, з якоюсь "паузою" в рядковій забудові вул. Великої Житомирської, на вульгарне "Т-образне" перехрестя", - розповідає архітектор.

"У тих, хто це зробив з однією з найважливіших історичних площ столиці України, крім жадібності і спраги наживи немає ні розуміння містобудівних завдань, ні поваги до історії, до співгромадян..." - резюмував Целовальник.

Повʼязані теми:

Наступна публікація