Заступник голови КМДА розповів, яка ситуація із сміттєзвалищами у Києві

Заступник голови КМДА розповів, яка ситуація із сміттєзвалищами у Києві

Заступник голови КМДА розповів, яка ситуація із сміттєзвалищами у Києві

За рік у столиці накопичується більше мільйона тонн сміття.

У Києві за рік накопичується 1,2 млн тонн сміття. Якщо це сміття завантажити у сміттєвози, то колону з машин можна вистроїти від Києва до Одеси і потім ще стільки ж назад, розповів в ефірі ток-шоу "Право на владу" заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, цьому сміттю міська влада протиставляє сміттєпереробний завод "Енергія", який за останні півтора роки збільшив свою потужність вдвічі без шкоди для екології.

Пантелеєв розповів, що у Києві сміття розподіляється на дві категорії і для кожної з них є два окремих полігона. Один накопичує будівельні відходи, інший – побутові. Другий полігон має вже 30 років.

"Дві основні небезпеки, які є на будь-якому полігоні, це біогаз, який є причиною пожеж, і фільтрат – токсична речовина, яка утворюється при довгому зберіганні відходів", - сказав представник КМДА.

За його словами, щоб на сміттєзвалищі не скопичувався біогаз, на ньому діє система дегазації – в тілі полігону є 141 свердловина, яка забирає цей газ, спалює і він перетворюється на електроенергію, яка по зеленому тарифу продається в мережу. В годину спалюється 1200 кубометрів газу, сказав Петро Пантелеєв.

Протягом року у Києві накопичується понад мільйон тонн сміття - КМДА

Протягом року у Києві накопичується понад мільйон тонн сміття - КМДА

Нагадаємо, 28 травня сталося займання на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова. На ліквідацію пожежі були відправлені команди рятувальників. 30 травня на сміттєзвалищі стався обвал, під яким опинилися троє пожежників та один працівник комунальної служби.

Пізніше, 1 червня, рятувальники припинили пошуково-рятувальні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова через загрозу нового обвалу. Як відомо, досі не знайдено еколога, який зник у районі сміттєзвалища. Однак рятувальники припускають, що він може перебувати не під завалами, а на прилеглих територіях.

Повʼязані теми:

Наступна публікація