Фірма, яка закуповувала дорогі каштани для Києва, торгує деревами для мільярдерів

Фірма, яка закуповувала дорогі каштани для Києва, торгує деревами для мільярдерів

Журналісти потрапили на територію таємничої фірми

Більшість дерев фірми привезено з-за кордону.

Каштани відрізняються не тільки за кольором, але і за ціною. "Фальшивки"-дерева на Хрещатику викрили тільки після розслідування програми Гроші.

Вчора, 27 травня, за те, що в столиці з'явилися не елітні Бріотті, а звичайні, поплатився посадою керівник Шевченківського Зеленбуду. Лише за приблизними оцінками Київ переплатив за підробку мільйон, йдеться в сюжеті програми Гроші.

Висадка каштанів була святом дерев та київської влади.  Грошей не пожаліли, кожен з майже 300 саджанців, тягне на 5 тисяч гривень.

 Коли каштани розквітли, то виявилося, що більшість з них не елітного сорту Бріотті, а звичайного, який коштує значно дешевше.

Журналісти потрапили на територію таємничої фірми, яка начебто і закупляла  каштани в Італії на замовлення влади.

Територія фірми велетенська, більшість рослин з-за кордону. Щоправда, не зрозуміло, чому саме цю фірму обрала влада, адже асортимент та ціни від цієї фірми більше підійдуть для мільярдерів, аніж для мерії  міста у небагатій країні.

Ось,  наприклад, цінник у 2550 гривень за одне дерево.  А от граб звичайний коштує 12  тисяч гривень. Бук лісовий – 2, 5 тис.

Працівник фірми зізнається - знайти можна і дешевше.

Назви "Професійний садівник", яка проходить за документами у Київраді, тут не зустрінеш. Але вдалося довести причетність до цієї фірми - фотознімком документа в офісі розсадника

І нарешті саме тут журналісти натрапили на несподівану знахідку - червоні каштани Бріотті. Продаються по 1900 гривень.

Скидається на те, що на італійських красенів тут великий попит.  Замість них лишилися лише ями. Схоже більшість дерев нещодавно викопали.

А робітник фірми повідомляє сенсаційну новину, виявляється "Професійний садівник" нічого не закуповував.

"Ми займалися висадкою, а не закупкою. Купували каштани не ми", - розповів один із працівників.

Тим часом влада відверто стає на захист посередника.  Поки стрілки ніяк не зійдуться на  винних, каштани в Києві вирішили пересадити

Скільки мільйонів коштуватимуть українцям такі забавки в садівника? Перша спроба показала, що на вартість одного з 300 дерев, пенсіонер може протягнути кілька місяців.  

"Фірма, яка займалася дорогими каштанами для Києва, продає Бріотті лише за 2 тисячі

"Фірма, яка займалася дорогими каштанами для Києва, продає Бріотті лише за 2 тисячі

Повʼязані теми:

Наступна публікація