Фахівці склали список місць в Києві, яким загрожують катастрофічні зсуви

Дата публікації
Перегляди
3364
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фахівці склали список місць в Києві, яким загрожують катастрофічні зсуви

Києву пророкують зсуви / Фото: "Комсомольская правда" в Украине

Місту, як завжди, не вистачає грошей на ремонт дренажних систем.

Через рекордні снігопади, а тепер інтенсивне танення великої кількості снігу, ґрунтові води можуть піднятися, що загрожує просіданням фундаментів будівель і обвалами на схилах.

Головна загроза нависла над Дніпровськими пагорбами, Замковою горою, Печерськом. Але, як повідомив "Сегодня" головний гідрогеолог КП "СУППР" Василь Боковой, зсувні процеси проходять по всьому місту.

Більша частина ґрунту на київських пагорбах поки тримається завдяки прокладеним під землею дренажним системам. Їх більше 50 км, але системи давно не ремонтували, а значить, чи витримають вони такий наплив води - під питанням. "Це ціле підземне царство, яке вимагає постійного ремонту, на що у нас не завжди є гроші", - повідомив експерт.

Читайте також: Турецькі рятувальники розкопують стадіон у надії знайти хоч когось живим

Він називає чимало місць в місті, де вже спостерігається зсувна активність ґрунтів. Мова йде про масштабні ділянках землі об'ємом в сотні кубометрів. "Вони загрожують інженерним комунікаціям, житловим будинкам, гаражам", - говорить Боковий.

Тривогу у фахівців викликає схил біля ст. метро "Либідська" біля озера Глінка, схил на вулиці Радченка, там земля в разі обвалу може пошкодити тепломережу, яка постачає тепло в тисячі квартир, хиткі ґрунти на Дніпровських схилах, в районі Пішохідного мосту, біля Аскольдової могили і Зеленого театру, схил біля озера Куренівське (вулиця Копиловського), в Мишеловській балці (вул. Адмірала Ушакова, 22, 24, 26, і ділянку на вул. Ушакова, 6, і Буковинській, 31).

"Думаю, зсуви на Замковій горі триватимуть. Адже територія бездумно забудована котеджами. У старовину там практично нічого не будувалося, - пояснила архітектор Лариса Скорик. - Інших проблемних місць дуже багато. Можливі зсуви на вулиці Глибочицькій, Олегівській, Лук'янівській, на Дніпровських пагорбах. Там, де були побудовані будинки всупереч всім заборонам".

"Якщо городяни помітили якісь зміни на пагорбах біля своїх будинків або гаражів, треба відразу звертатися до міського колл-центр за номером 15-51 або подзвонити в нашу аварійну службу", - сказали в КП "СУППР".

Де в столиці чекати зсувів:

  1. Аскольдова могила
  2. Зелений театр
  3. Схил біля Пішохідного мосту
  4. Район Мишоловка - житлові будинки
  5. Схил біля Куренівського озера
  6. Схил з боку вул. Шовковичній, де знаходиться Олександрівська лікарня
  7. Замкова гора
  8. Гора Щекавиця
  9. Схили уздовж вулиці Глибочицька
  10. Вулиці Олегівська і Лук'янівська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3364
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація