Фахівці назвали безпечні для купання водойми Києва

Фахівці назвали безпечні для купання водойми Києва

КМДА пояснила, де можна купатися / Фото: Архів

У 34 місцях столиці купатися небезпечно.

Згідно із розпорядженням, яке підписав мер столиці Віталій Кличко, купатися без шкоди для здоров'я кияни можуть на 11 пляжах.

Витяг із документа розмістили на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації. 

Безпечним міська адміністрація назвала купання у Дніпрі у парку Дружби народів (місце Чорторий), у ставку на річці Горенка в Оболонському районі, в озері Вербне (вул. Приозерна), у річці Десенка біля острова Долобецький (пляж "Молодіжний"), у Дніпрі біля острова Венеціанський (пляжі "Дитячий" та "Золотий"), в озері Райдуга (вул. Райдужна), в озері Тельбин (вул. Березняківська), у Дніпрі біля острова Венеціанський ("Передмостна Слобідка" та "Венеція") та у Дніпрі біля острова Труханів ("Центральний").

"Крім того, передбачено відпочинок киян без можливості купання ще в 14 місцях: у затоці Галерна, біля острова Жуків, в східній частині острова Жуків, у затоці річки Десенка, на Осокорках біля Південного мосту, в затоці Собаче гирло, на озері Редьчине, в затоці Наталка, на річці Дніпро на вулиці Дніпровська набережна, на річці Десенка, на озері Лісове (ДВРЗ), на Русанівській протоці, ставку №14 на річці Нивка", - йдеться на офіційному сайті КМДА.

Фахівці назвали 34 місця, де купатися киянам не рекомендують. Причинами стали наявність відкритих зливостоків, невідповідність санітарним нормам, небезпечний рельєф дна, недостатній водообмін або зона промислового підприємства.

Мер міста зобов'язав Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища підготувати пляжі до купального сезону. Департамент має облаштувати кабіни для перевдягання та громадські вбиральні, оснастити дитячі майданчики, опрацювати питання забезпечення централізованим водопостачанням та каналізацією.

Крім того, на пляжах обов'язково мають бути рятувальні пости та пункти надання першої медичної допомоги. 

Нагадаємо, що раніше екологи визначили країни, які можуть похизуватися найчистішими пляжами. Перше місце посіла сонячна Іспанія. На другому опинилися курорти Турції.

Повʼязані теми:

Наступна публікація