Фабрика "Рошен" досі не знесла пам'ятник Марксу

Фабрика "Рошен" досі не знесла пам'ятник Марксу

Фабрика "Рошен" досі не знесла пам'ятник Марксу

Фото: Reuters

Фабрику просять виконати вимоги закону про декомунізацію.

Київська кондитерська фабрика "Рошен" досі не демонтувала пам'ятник Карлу Марксу, який встановлений на її території.

Про це йдеться на сайті Українського інституту національної пам'яті.

"Український інститут національної пам'яті вдруге надіслав листа до керівництва Київської кондитерської фабрики "Рошен", у якому нагадує про вимогу демонтажу пам'ятника Карлу Марксу на її території, в установленому Законом України порядку", - йдеться у повідомленні.

Інститут наголошує, що вчення "марксизму" стало підґрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи.

"Активна меморіалізація засновників комуністичної ідеології Карла Маркса та Фрідріха Енгельса (зокрема, шляхом масового встановлення на їхню честь пам'ятників) були важливою складовою пропаганди ЦККПРС комуністичного тоталітарного режиму", - повідомляє інститут.

Тож, відповідно до законодавства, пам'ятник Марксу на території фабрики є символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягає обов'язковому демонтажу.

Інститут надіслав перше звернення ще 25 вересня 2015 року, але, на жаль, офіційної відповіді досі не отримав.

Раніше кондитерська фабрика носила ім'я Маркса.

Нагадаємо, у жовтні на Чернігівщині знесли останнього Леніна. Зокрема, у місті Новгород-Сіверському на Чернігівщині знесли останній пам'ятник Леніну у регіоні. Як запевнили у облдержадміністрації, пам'ятники вождю залишились хіба що у когось вдома.

Повʼязані теми:

Наступна публікація