Епідемія грипу в Києві пішла на спад

Епідемія грипу в Києві пішла на спад

Епідемія грипу в Києві пішла на спад

Медики кажуть, що пік захворюваності на грип у столиці минув

Кількість викликів "швидких" і госпіталізацій хворих зменшилася.

Захворюваність на грип у столиці пішла на спад. У Центрі екстреної медичної допомоги кажуть, що пік розгулу недуги вже минув, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кількість шпиталізованих досі значна, але вже не зростає.

На користь пішли і вимушені канікули в школах. За вихідні клали в лікарні в середньому по 30 дітей за день. А це, кажуть фахівці, не критична цифра.

Що хвороба відступає - свідчить і кількість викликів у столичній швидкій та невідкладній допомозі. Там кажуть, що служба працює в штатному режимі.

Водночас, у столиці досі про всяк випадок зберігають додаткові вільні стаціонарні ліжка не лише в інфекційних, а й у тимчасово перепрофільованих відділеннях.

Після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали щонайменше 60 осіб. Найбільша кількість летальних випадків спостерігається у Донецькій області. Так, у Краматорську 18 людей уже померли, ще понад 200 проходять лікування.

Ситуація особливо загострилась наприкінці минулого тижня, коли місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки. Йдеться про Київ, Київську область, Одесу, Ізмаїл, Кіровоград, Рівне, Херсон та інші.

Своєю чергою, міністерські чиновники запевняють, що ситуація щодо захворювання на грип в Україні є прогнозованою і ретельно досліджується. Зокрема, показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції наразі не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні. "У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

При цьому зростання захворювання впливає на виручку аптек, в яких українці скуповують будь-які засоби для боротьби з грипом. Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням.

У цій ситуації надприбутки отримують аптеки, в яких українці скуповують всі лікувальні засоби.

У столиці знизилася захворюваність на грип та ГРВІ

У столиці знизилася захворюваність на грип та ГРВІ

Повʼязані теми:

Наступна публікація