Експерти склали рейтинг найбільш забруднених місць Києва

Дата публікації
Перегляди
3324
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерти склали рейтинг найбільш забруднених місць Києва

Індекс забруднення на Бессарабці склав 12,6 пунктів / Фото: facebook.com/fencing.ukraine

Бессарабська площа виявилася найбільш забрудненою в столиці.

У Центральній геофізичній обсерваторії, співробітники якої чотири рази на добу вимірюють якість повітря в 16-ти точках Києва розповіли, що в травні найбільш загазованою була Бессарабська площа, пише Сегодня.

"Індекс забруднення там склав 12,6 пунктів проти 9,2 у квітні. Це високий рівень. У минулому році він взагалі зашкалював. Зараз часто йдуть дощі, повітря очищається, менше пилу", - розповіла начальник відділу інформації про стан забруднення природного середовища Ірина Колесник.

"Приблизно на 85% повітря в столиці забруднюють машини, також псують навколишнє середовище енергопідприємства, особливо ті, що працюють на вугіллі. На жаль, не беруться проби в Дарницькому і Святошинському районах Києва", - пояснила Колесник.

Вона повідомила, що городяни постійно вдихають чадний газ, аміак, формальдегід і інші небезпечні речовини. Чим жаркіше, тим більше в атмосфері всякої гидоти. Медики підкреслюють, що від брудного повітря страждає серцево-судинна система, органи дихання, сльозяться очі, може виникати головний біль.

"Прибрати тисячі машин, щоб легше дихалося, ми не можемо. Проби повітря робимо тільки в екстрених випадках, якщо надходить сигнал, наприклад, про витік якихось хімічних речовин, наприклад, аміаку. Виїжджаємо на місце і усуваємо джерело забруднення", - сказав Сергій Рюмшин, начальник управління по НС КМДА.

Щоб менше вдихати шкідливих речовин, треба, як каже головний лікар Київського центру здоров'я Отто Стойка, по можливості, уникати місць скупчення автомобілів. Варто якомога більше часу проводити в зелених зонах, біля фонтанів.

ТОП-5 найбільш забруднених місць Києва:

Бессарабська пл. (Печерський р-н)

Пл. Перемоги (Шевченківський р-н)

Вул. Скляренко, 5 (Оболонський р-н)

Московська пл. (Голосіївський р-н)

Вул. Каунаська, 10 (Дніпровський р-н)

ТОП-5 найбільш чистих місць Києва:

Пр-т Науки, 37 (Голосіївський р-н)

Експоцентр України (Голосіївський р-н)

Гідропарк (Дніпровський р-н)

Вул. Лазо, 2 (Дніпровський р-р)

Бул. Лесі Українки, 29 (Печерський р-н)

Раніше повідомлялося, що київський крематорій викрили в незаконному забрудненні повітря.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3324
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація