Експерт: якщо дюкери в Києві прорве, екологічна катастрофа забезпечена всій Україні

Експерт: якщо дюкери в Києві прорве, екологічна катастрофа забезпечена всій Україні

Україні може загрожувати екологічна катастрофа

Біологи сподіваються, що з київськими дюкерами нічого страшного не сталося.

У разі якщо дюкери, які пролягають в Києві по дну Дніпра, прорве, екологічна катастрофа забезпечена всій Україні, вважають біологи.

"Я сподіваюся, що з київськими дюкерами нічого не сталося. Бо аварія на дюкерах - це гарантована екологічна катастрофа по всій течії Дніпра", - розповіла кандидат біологічних наук Зоя Пархоменко.

За її словами, екологи давно піднімали питання про обстеження дюкерів, однак ці заклики десятиліттями ігнорувалися. "Справа в тому, що ніхто не уявляє, який на даний момент стан дюкерів, скільки вони ще можуть пропрацювати. Насправді вони вичерпали належний їм ресурс. Тому їх необхідно як мінімум обстежити. Це питання екологи піднімали не раз, але десятиліттями їхня думка ігнорувалася. Якщо зараз розпочата така перевірка - це добре", - сказала Зоя Пархоменко.

Біолог при цьому висловила надію, що вчені, які відстежують ситуацію по всій акваторії Дніпра, екологічні організації і громадськість будуть проінформовані про результати перевірки. "Всі роботи, які проводяться в акваторії Дніпра, безумовно, повинні здійснюватися під контролем біологів. Якщо це обстеження - то повинні бути оприлюднені результати, щоб ми разом з інженерами, техніками могли зробити висновки, чи безпечний стан конструкцій", - розповіла біолог.

Нагадаємо, що у вівторок, під час інспекції Бортницької станції аерації, голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов після телефонної розмови раптово перервав інспекцію і терміново виїхав. Як зазначають присутні на заході журналісти, під час спілкування зі співрозмовником голова КМДА кілька разів запитав: "Водолази працюють?" і "чи Є загрози прориву?". Як зрозуміли присутні, мова йшла про якусь подію в акваторії Дніпра.

У КМДА не коментують ситуацію. Прес–секретар Олександра Попова в телефонній розмові зазначила, що голова КМДА "виїхав на місце обстеження підводних дюкерів на Дніпрі, які проводяться в рамках робіт із запобігання загрози повені та ліквідації її наслідків".

Довідка. Дюкер - напірна ділянка трубопроводу, що прокладається під руслом річки (каналу), по схилах або дну глибокої долини (яру), під дорогою, розташованою у виїмці. Дюкери використовуються в системах водопроводу, каналізації, зрошення і т. п.

Повʼязані теми:

Наступна публікація