Експерт розповів, як можна викорінити корупцію в Україні

Експерт розповів, як можна викорінити корупцію в Україні

Корупцію можна викорінити електронною системою контролю

Впровадження електронних систем контролю громадянами органів влади допоможе побороти корупцію, впевнений Євген Черненко.

Новий мер Києва має ввести в столиці електронні системи контролю громадянами органів влади. Як показує світовий досвід, впровадження таких систем є одним з ключових механізмів успішної боротьби з корупцією. Таку думку висловив керівник Інституту медіамоделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко.

Для громадян Києва впровадження електронних технологій означає суттєве полегшення життя – вони дозволять, наприклад, не витрачати дні на незліченні черги в різноманітних установах, не платити безлічі посередників за прискорення процедури отримання довідок, дозволів, подання заяв та інших документів.

"Простий приклад: для оформлення субсидій на оплату комунальних послуг людині необхідно зібрати досить велику кількість довідок. Якщо ж люди зможуть оформляти субсидії через інтернет, маючи при цьому доступ до своїх персональних даних, цей процес можна буде прискорити в рази", – зазначив Черненко.

Так само людина зможе звернутися за будь-якою допомогою до комунальних служб, не виходячи з дому і не витрачаючи нерви, як це відбувається зараз. Громадянин також зможе проконтролювати рух бюджетних грошей, призначених на благоустрій району та міста, вулиці і будинку.

Політолог вважає, що до цих пір влада морально не готова була відкрити людям доступ до електронної інформації. "Стара гвардія", вихована в паперово-бюрократичному середовищі, на підсвідомому рівні не сприймає всі перспективи електронних систем у забезпеченні відкритості влади. Тому всі вжиті на сьогодні кроки мають половинчастий характер, про них більше говорили, ніж робили – і кияни продовжували в двадцять першому столітті жити по-старому. Та й керівництво міста не надто й розуміло, які завдання потрібно поставити перед розробниками", – сказав Черненко.

"Нашим політикам не потрібно винаходити велосипед – досить звернутися до світового досвіду. Якщо говорити про те, хто здатний впровадити електронні механізми контролю, то з найбільш реальних кандидатур на посаду мера це може зробити Кличко. По-перше, він заявив про намір викоренити корупцію в системі влади. А відкритість бюджетних процесів, у тому числі через систему електронного доступу громадян до документів, – один з головних інструментів для досягнення цієї мети. Крім того, Кличко тісно контактує з мерами багатьох успішних столиць світу і, безумовно, знайомий із досвідом впровадження подібних систем управління в розвинених країнах", – зазначив Черненко.

Нагадаємо, що 15 квітня на зустрічі з представниками IT-індустрії в Києві під час відкриття Brain Basket Foundation Віталій Кличко заявив, що найліпшими інструментами забезпечення прозорості влади є електронні інформаційні ресурси.

"У столиці та в Україні в цілому сьогодні чимало проблем, які є наслідком саме "застарілості" системи. Саме IТ-фахівці могли б і повинні допомогти змінити формат управління державою з ручного, кулуарного на відкритий, зручний і високоефективний електронний", – сказав Кличко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація