Екс-регіонал виграв суд за 9 гектарів заповідної землі в Конча-Заспі

Екс-регіонал виграв суд за 9 гектарів заповідної землі в Конча-Заспі

Там уже кілька років мала діяти елітна школа, але її й близько немає.

Дев'ять гектарів землі в Конча-Заспі суд залишив екс-регіоналу Григорію Смітюху, котрий іще шість років тому мав звести в заповідному лісі школу для дітей можновладців. Фігурант справи заявляє, що його обіцянка залишається в силі, а виконати її наразі заважає війна, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поворот до школи "золотої молоді" розташований на 24-му кілометрі Столичного шосе. Заклад мав відкритися в 2011 році, але замість нього досі – вирубані сосни заповідного лісу та покинута техніка. За 10 років тут з'явилася тільки маленька недобудова для охорони. Сам Смітюх обіцяє за об'єкт узятися навесні, бо зараз у нього начебто немає грошей. "Школа буде побудована, сподіваюся. Через те, що в нас сталася така трагедія: оця війна і революції, то війна відтягнула на декілька років наш проект. Інвестор потенційний злякався", - пояснив екс-регіонал.

Суд залишив екс-регіоналу Смітюху 9 гектарів землі у Конча-Заспі, які йому виділили на побудову школи

Суд залишив екс-регіоналу Смітюху 9 гектарів землі у Конча-Заспі, які йому виділили на побудову школи

Дев'ять гектарів заповідника Київрада передала ще 2007 року фірмам, які досі належать Смітюху. Проект грандіозного будівництва регіонал презентував шість років тому: до 2013-го учнів обіцяв одягнути в дизайнерську форму, учителів привезти з Великої Британії, а школу зробити гідним конкурентам закордонним освітнім закладам. Нині він звинувачує ЗМІ і прокурорів, які не дають йому спокійно жити.

Відсудити заповідну землю вирішили в земельному департаменті КМДА. Чиновники звернулись у прокуратуру, аби та через суд достроково розірвала договір оренди з екс-регіоналом та заборонила йому там будуватися. Процес тривав три місяці, але виграв його Смітюх. Із тим, що він недобросовісний орендатор, господарський суд погодився, але в ухвалі пояснюється, що спливли строки для розірвання угоди. Поборотися за скандальну землю прокурори тепер хочуть в Апеляційному суді Києва. Тим часом Смітюх продає в центрі Києва офіс, що досі належить Партії регіонів. Ціна – 16 млн доларів.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Наступна публікація