Екологічна небезпека в Києві: Познякам загрожують повітря та вода з Дарницької ТЕЦ

Екологічна небезпека в Києві: Познякам загрожують повітря та вода з Дарницької ТЕЦ

Екологічна небезпека в Києві: Познякам загрожують повітря та вода з Дарницької ТЕЦ

Thumbnail for "10_позняки"

Люди нарікають на незвичні пилові бурі та шокуючи результати аналізів води.

Екологічна катастрофа загрожує спальному району Києва. Мешканці Позняків уже декілька місяців спостерігають пилові бурі, що виникають на озері Гарячка – технічній водоймі, куди скидає промислові відходи Дарницька ТЕЦ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Більша частина озера вже заповнена шлаком. "Я побачив, що з'являється якийсь пил. Неприродно багато його. Вночі прокинувся від задушливого кашлю", - каже киянин Олександр Маріковський. Іще влітку він звернувся до державної екологічної служби з проханням про перевірку стану озера. "Відповідь була усна, що наразі вони нічого зробити не можуть", - розповів співініціатор зверненя Віктор Гайдуков.

У Києві посеред спального району може статись екологічна катастрофа

У Києві посеред спального району може статись екологічна катастрофа

Аби не чекати чергового дослідження, позняківці вирішили провести власне. Вони звернулися до інституту колоїдної хімії, експерти котрого взяли із Гарячки проби води. Хіміка Павла Приходченка результати шокували. "Перевищення по миш'яку в 14 разів, перевищення по ванадію в 15 разів, перевищення по селену в 7 разів. Особливо небезпечним є ванадій. Граму достатньо, аби вбити 250 людей", - розповів він.

Директор Дарницької ТЕЦ Дмитро Васюнін висновки експертизи активістів бачить уперше та стверджує, що пилові бурі справді були. Але після звернень людей із ними почали боротися та навіть придбали поливальні машини. Освітлена ж вода із небезпечними складовими, за словами Васюніна, потрапляє хіба що у меліоративний канал, бо водойма не сполучена з жодною іншою в Києві.

У технічному паспорті золовідвалу зазначено протилежне: із Гарячки вода виливається в озеро Нижній Тельбін, а звідти потрапляє у Дніпро. Санітарно-захисна зона навколо золовідвалу ще три роки тому становила 300 метрів. Через висновки екологів про те, що стан сховища відповідає нормам, Держпродспоживслужба зменшила її до 150 метрів. За словами очільника відомства, хімічні складові, на які тоді перевіряли воду, визначила сама теплоцентраль.

Згідно з планом, експертизу води, ґрунту та повітря проводять двічі на рік, проте за зверненнями позняківців цьогоріч відбулося значно більше досліджень. Але перевищення шкідливих речовин інспектори не побачили. Виявили тільки надлишок пилу у повітрі. Енергетики кажуть, що централь може перейти з вугілля на газ – і тоді шкідливих викидів вдасться уникнути, проте мешканцям Дніпровського та Дарницького районів доведеться платити за вищими тарифами. А поки екологи, енергетики та чиновники шукають шляхи вирішення питання, просто за парканом, у санітарно-захисній зоні золовідвалу вже збудовані декілька багатоповерхівок та розпочинається зведення торгівельного центру.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація