Екологічна надзвичайна подія у Києві: з озера витягли сотні дохлих рибин

Екологічна надзвичайна подія у Києві: з озера витягли сотні дохлих рибин

Екологічна надзвичайна подія у Києві: з озера витягли сотні дохлих рибин

Фахівці називають дві причини, чому міг статися мор.

У київському озері на вулиці Булгакова подохла вся риба. Вона спливла і налякала місцевих жителів, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Сотні дохлих рибин витягли з води, здебільшого карасів. Це озеро на столичній Борщагівці не має назви. Але тут верби, лави і купа відпочивальників. Підозрюють, що фауну хтось отруїв.

"Ви побачили б, скільки на тому березі витягли риби - півпричепу. Дохлої. Раніше рибалки тут ловили рибу, ціле літо сиділи рибалки", - каже місцевий мешканець.

Жителі грішать на ЖЕК, будівництво чи навіть дитсадок. Але стічних труб навколо озера кореспондент ТСН не знайшов. Проте у воді і на березі дуже багато мотлоху.

Кілька років тому це маленьке декоративне озеро зариблювали, і екологи кажуть, це було помилкою.

Друга причина, чому подохла риба – зимова крига. Забракло кисню.

"Дуже багато риби, яка померла через нестачу кисню – вона спливає на поверхню. Головна задача комунальних служб - прибрати її, щоб не було екологічне лихо", - каже директор КП "Плесо" Денис Пікалов.

З такою проблемою, наприклад, впорались на столичному озері Тельбин – взимку комунальники поставили аератори, щоб риба дихала. Але такий комфорт дійшов не до всіх водойм. Озерце на Булгакова обіцяють почистити від дохлих карасів і мулу.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація