"Доступне" метро. До столичної підземки не пустили незрячого чоловіка з собакою-поводирем

"Доступне" метро. До столичної підземки не пустили незрячого чоловіка з собакою-поводирем

Архівне фото / Фото: Facebook/Кличко - мер

Пасажиру довелося добиратися додому на таксі. 

На станцію метро "Університет" у Києві не пустили незрячого чоловіка Анатолія Варфоломеєва через його собаку-поводиря.

Про це він сам повідомив на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Інцидент трапився у суботу, 1 квітня. За словами чоловіка, йому нахамили, принизили його честь та гідність і в "принизливій формі" запропонували добиратися на міському транспорті.

"Вчора (1 квітня – Ред.) о 21.30 я підійшов з Тайгером (мій собака-поводир) на контрольно-пропускний пункт станції "Університет". Там двоє співробітників метрополітену в хамській формі, принижуючи мою честь і гідність, як людини з обмеженими можливостями, заборонили пересування метрополітеном, що перешкоджало моїй поїздці додому. Тобто, замість того, щоб посприяти в нашому пересуванні, в принизливій формі запропонували залишити станцію і, як альтернативу запропонували добиратися на міському транспорті", - написав він.

За словами Варфоломеєва, така поїздка у пізній час доби для нього фактично нездійсненна, через відсутність можливості побачити номер маршрутного таксі, бар'єрний доступ і відсутність відкритого простору.

У відповідь на вчинок співробітників метро чоловік викликав поліцію.

"Потім стався виклик співробітників поліції, складання заяви на цинічних співробітниць метрополітену, проблеми з викликом таксі (знову ж, замість супроводу людини з інвалідністю - проблема перевезення собаки)", - додав Варфоломеєв.

Він дістався додому через 3 години і заплатив за таксі 110 гривень.

Інцидент у Facebook прокоментувала радник начальника столичного метро Наталка Макагон. Вона пообіцяла, що поведінку співробітників підземки розглянуть, однак додала, що провозити собак у метро заборонено.

"На жаль, у глибоких метрополітенах, перевезення собак заборонено (це може призвезти до серйозних травм). У деяких країнах є центри підготовки собак-поводирів для метро, видається відповідний сертифікат і в правилах метро це передбачено. Однак, у нас - ні. В інших випадках людей з інвалідністю наші співробітники супроводжують. Інша справа - питання нетактовної поведінки нашого працівника. Це зараз розглядаємо і відповідні висновки будуть зроблені", - пояснила вона.

Нагадаємо, раніше у Києві запустили соціальне таксі для людей з інвалідністю. Аби користуватися ним, охочі повинні стати на спеціальний облік. А возитимуть їх до лікувальних, реабілітаційних та інших закладів. Попри це, кияни скаржилися на роботу нового сервісу. 

Соціальне таксі: кияни з інвалідністю скаржаться на роботу нового облаштованого транспорту

Соціальне таксі: кияни з інвалідністю скаржаться на роботу нового облаштованого транспорту

Повʼязані теми:

Наступна публікація