Дорогами Києва провезли два президентських літаки

Дорогами Києва провезли два президентських літаки

По вулицях Києва курсували президентські літаки

Днями столицею перевозили Як-40 Кравчука і Ту-134 Кучми.

Столичними дорогами минулої ночі курсував справжній президентський літак Як-40, на якому пересувався ще Леонід Кравчук. Повітряне судно переправляли з Борисполя до Василькова, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На цьому літаку пересувався ще перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький. Після нього повітряне судно використовувалося для внутрішніх рейсів президентом Кравчуком.

У Василькові Як-40 тепер слугуватиме для навчань майбутніх авіаторів.

А три дні тому Києвом перевозили значно більший та новіший Ту-134, який протягом 15 років слугував крилами для перших осіб держави. Цей літак посів чильне місце в Державному музеї авіації.

Президентські літаки стануть навчальним матеріалом для студентів

Президентські літаки стануть навчальним матеріалом для студентів

На цьому борті пересувалися президент Леонід Кучма та прем'єр Віктор Янукович. Коли завершився термін експлуатації Ту-134, літак ледве не розібрали на деталі.

Але все ж вирішили зберегти його для історії, адже далеко не кожен музей світу може похизуватися президентським літаком.

Навесні, після виконання всіх робіт із підготовки до експозиції, літак буде відкрито для відвідувачів. Кожен охочий зможе побачити президентський салон і посидіти за штурвалом.

Як уже повідомлялося, літак, який 15 років перевозив перших осіб України, потрапив у музей.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація