До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм сьогодні у Києві відкрилася фотовиставка

Дата публікації
Перегляди
2294
Поділитись:
WhatsApp
Viber

"Ми тут поруч!" - фотовиставка про "дітей дощу" - дітей-аутистів відкрилася сьогодні в Києві.

Фотовиставка "Ми тут поруч!" - це виставка фотопортретів дітей з розладами аутичного спектру
"Ми тут поруч!" фотовиставка, присвячена Всесвітньому дню поширення інформації про проблему аутизму відкрилася сьогодні, 2 квітня в Києві. Виставка проходить у приміщенні Київського Палацу дітей та юнацтва, за адресою вул. І. Мазепи, 13. Триватиме до 9 квітня 2013 року.

Фотовиставка "Ми тут поруч!" - це виставка фотопортретів дітей з розладами аутичного спектру - 30 робіт форматом 60х90 см київських художників Ольги Латій, Оксани Павлівой і Юлії Шитиковой.

"Цей фотопроект про дітей з аутизмом. Про їх життя та побут, про їхній біль. Про їх радість і мудрість, загадковість, доброту і щирість. Про труднощі адаптації до нашого мінливого світу. Про них. Про аутизм", - розповідають організатори фотовиставки зі співтовариства особливих сімей "Ми разом!".

Порушення розвитку головного мозку, дефіцит соціальної взаємодії і спілкування, обмежені інтереси і повторювані дії - так виражається хвороба аутизм. І вона виявляється у віці до трьох років.

В Україні офіційно поставлено діагноз аутизм лише 1,5 тисячі дітей, це при тому, що 1,5 тисячі хворих дітей є тільки в Києві, упевнений дитячий психіатр Анатолій Чуприков.

Ольга Ставна, організатор фотовиставки вважає, що головною проблемою цієї загрозливої тенденції розвитку є відсутність інформації про хворобу, є якраз відсутність реальної статистики кількості дітей, які страждають аутизмом, відсутність професійної, ранньої діагностики та системи реабілітації дітей з аутизмом.

Як стверджують фахівці, аутизм не вирок. У випадку раннього виявлення захворювання і постійних занять з дитиною, аутисти можуть вести порівняно нормальний спосіб життя в соціумі.

В Україні відсутня налагоджена система медичної, психологічної та соціальної допомоги дітям, які страждають аутизмом. Існує гострий дефіцит компетентних дитячих психіатрів, педагогів, неврологів у сфері ранньої діагностики розладів аутистичного спектру, зазначають організатори проекту.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2294
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація