До України не впустили шестеро росіян, які можуть бути військовими або терористами

Під час додаткового контролю у кожного з росіян знайшли однакову суму коштів у розмірі по 100 тисяч рублів РФ в однакових конвертах.

Прикордонники не пустила до України шість громадян Росії, які можуть бути військовими або причетними до діяльності терористичних організацій на Донбасі.

Про це повідомили у прес-службі ДПСУ.

"Серед них були можливі військові Російської Федерації та особи, які мають зв'язки з НЗФ і причетні до злочинного угруповання, яке пов'язане із шахрайськими діями у банківській сфері. Всі росіяни намагались потрапити до України", – йдеться у повідомленні.

Так, в аеропорту "Бориспіль" під час оформлення рейсу, який прибув з Мінська, були виявлені 5 громадян Росії. Всі чоловіки прибули до України вперше. Під час додаткового контролю у кожного з росіян знайшли однакову суму коштів у розмірі по 100 тисяч рублів РФ в однакових конвертах.

"У деяких з них співпадала дата видачі паспортів. При цьому всі п'ятеро зазначили відпочинок, як мету свого перебування на території нашої держави. Під час спілкування відповіді чоловіків були характерні саме для військових чи чітко поінструктованих осіб", – додали у ДПСУ.

Крім того, у одного з росіян прикордонники спільно з СБУ виявили військовий квиток, жетон ЗС РФ та маскувальний халат. Також встановлено, що деякі з них, можливо, причетні до злочинного угруповання, яке пов'язане із шахрайськими діями у банківській сфері.

Наразі громадянам РФ відмовлено в перетинанні державного кордону.

Також зазначається, що ще одного громадянина Росії прикордонники спільно з СБУ викрили в аеропорту "Київ". Він також прилетів до України рейсом з Мінська.

"Під час прикордонного контролю на чоловіка спрацювала база даних, оскільки стосовно нього діяло доручення від правоохоронних органів. Далі під час перевірки правоохоронці встановили, що чоловік є головою Ради директорів однієї з Групи компаній, яка займається фінансуванням проектів у Росії та за кордоном", – розповіли у службі.

Також з'ясувалося, що він має зв'язки з представниками незаконних збройних формувань, які воюють на сході України, адже в його телефоні були знайдені відповідні контакти, і, крім того, він був нагороджений медаллю "За повернення Криму" особисто міністром оборони РФ.

Нагадаємо, 20 січня, у зоні АТО затримали донеччанина, який намагався провезти бойовикам "гуманітарний конвой" від Рената Ахметова з радіостанціями та складовими до них.

Як встановили правоохоронці, водій автомобіля, 36-річний мешканець м. Донецька намагався перевезти вказані радіостанції до тимчасово окупованої території Донеччини, щоб у подальшому передати бойовикам "ДНР".

Повʼязані теми:

Наступна публікація