До 2025 року Києву пообіцяли нову гілку метро, підземні паркінги та бізнес-центр на лівому березі

До 2025 року Києву пообіцяли нову гілку метро, підземні паркінги та бізнес-центр на лівому березі

Бізнесцентр Києва має переміститися на лівий берег / Фото: Архітектурний союз

У столиці затвердили новий Генплан.

Новий Генеральний план забудови Києва, затверджений у серпні 2013, обіцяє столиці чимало змін. Зокрема, він передбачає до 2025 року будівництво цілого ряду об'єктів, які повинні змінити обличчя Києва, пише Корреспондент.

Так, згідно з новим Генпланом, у Києві з'являться безліч транспортних розв'язок, нова лінія метро, два підземних автомобільних тунелі, три мости через Дніпро і з десяток ділових центрів. Крім того, площі житла і зелених насаджень мають збільшитися майже вдвічі.

"Новий Генплан дозволить зменшити пробки на дорогах, поліпшить екологію і задасть напрям в економічному розвитку столиці", - вважає начальник комунальної корпорації Інституту Генерального плану Києва Сергій Броневицький.

Зокрема, через 15-20 років у столиці має відкритися ще 40 станцій метро, включно з тими, які будуть входити до складу нової Подільсько-Вигурівської гілки.

Є у київському Генплані і більш амбітний проект - аналог підмосковного Сколкова і Каліфорнійської Кремнієвої долини - технопарк Bionic Hill. Він запланований як центр інновацій, з зоною високотехнологічних виробництв і житловими комплексами для їхніх співробітників. Його повинні звести біля селища Коцюбинське, що обійдеться у більш ніж $ 1 млрд.

У цілому "перепланування" обійдеться Києву у 500 млрд грн., що навіть для небідної столиці - дуже великі гроші. Для порівняння: річний бюджет міста - 18 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, забудови знищують парки Києва, поки генплан обіцяє озеленення

Повʼязані теми:

Наступна публікація