Діти з рідкісною формою артриту під МОЗом благали видати їм життєво необхідні ліки

Діти з рідкісною формою артриту під МОЗом благали видати їм життєво необхідні ліки

Хворі діти не отримують ліків від держави

Хвороба за кілька років перетворює дітей на інвалідів

Напившись знеболювального, діти, які хворі на складну форму ревматоїдного артриту, разом із батьками прийшли до Міністерства охорони здоров'я.

Хворі хотіли дізнатися, коли вони отримають ліки, що дадуть змогу вирости і не стати інвалідами. Купувати препарати самостійно родини не можуть – терапія коштує близько 14-ти тисяч на місяць, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тіло 11-річної Насті понівечила хвороба - ювенільний ревматоїдний артрит.

Ходити в хаті допомагають батьки.  Настя одна із двохсот дітей в Україні, яким традиційне лікування  не допомагає. Зупинити хворобу і повернути дівчинку до нормального життя можуть сучасні препарати, але  купити їх родина не може.

Хворі діти не отримують ліків від держави

Хворі діти не отримують ліків від держави

Медики вже попередили батьків  – без сучасного препарату дитина може стати інвалідом.

Дітей, яких хвороба ще не скувала, батьки привезли до Києва, щоб запитати,  коли їхнім дітям даватимуть рятівні препарати.

"Ми на цей препарат  дуже сподіваємось. Скрізь в Європі його застосовують  і дітки не стикаються з інвалідними візками", - каже мама хворої дитини.

"Нам їх обіцяли на початку року, а зараз вже серпень. Планується бюджет 2014 року, а ми ще нічого не отримали за 2013 рік", - заявила член громадської організації Радість руху Катерина Кодянська.

Мами з хворими дітьми у дворі Міністерства стояли не довго. Чиновники, які вийшли до них, роз'яснили, що  гроші на ліки вже знайшли, препарати купуватимуть із дня на день.

"Ми сподіваємось, якщо все буде добре і державні закупівлі відбудуться, то перші препарати  будуть надходити наприкінці жовтня", - заявили у МОЗі.

Раніше повідомлялося, що Україна виділяє гроші хворим дітям лише на папері.

Кореспондент ТСН Олена Щербина

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація