Директор заповідника на Київщині запускає руку в держфонди та тероризує працівників

Директор заповідника на Київщині запускає руку в держфонди та тероризує працівників

Довгошия назвав сюжет "Грошей" замовленням конкурентів / Фото: ТСН.ua

За словами музейників, ледь не щодня Павло Довгошия змушує працівників видчиняти фондосховища з коштовностями.

На початку березня на телебаченні показали сюжет про директора Переяславського заповідника Павла Довгошию. Журналістка назвалася помічником впливової людини і запропонувала 50 тисяч доларів за картину з держфонду, а той начебто погодився. Відразу після ефіру міністр культури відсторонив директора музею від роботи. А на сайті заповідника з'явилося звернення працівників музею. Сюжет програми "Гроші" вони назвали замовним.

Журналісти знов поїхали у Переяслав. На під'їзді до заповідника їх зустріла група обурених людей. Це співробітники музею, нинішні і колишні. За їхніми словами, вони втомилися від терору у національному заповіднику.

"Люди, вони не повинні терпіти таке гноблення", - каже спадкоємиця Михайла Сікорського, засновника Переяславського заповідника. За її словами, нещодавно приходили люди від Павла Довгошиї - забрати медалі Сікорського. Начебто, для музею. "А я сказала, що я цьому директору віддавати нічого не буду. Тому що він може ці та продати медалі, і кудись подіти", - говорить жінка.

За словами музейників, ледь не щодня Павло Довгошия змушує працівників видчиняти фондосховища з коштовностями, зброєю, іконами та стародруками вартістю сотні тисяч доларів.

Охоронці спадщини обурюються: візити до музейних скарбниць директор намагається робити нишком, не фіксуючи їх у документах. Ті з фондовиків, хто відмовляється прикривати таємні візити шефа, опиняються під страшним тиском.

"Близько години нас примушували відкривати фонди. То пишіть пояснювальні! Ні, ви відкриєте!", - розповідають працівники.

Аби відбити атаки шефа на історичні скарбниці навіть доводилося викликати спецслужби. За це їм віддячили доганами. Тамарі Музиці ображений начальник намагається виписати другу догану за те, що… годувала кота.

Довгошия звільнив майже три десятки музейників, з них десяток працівників із ласих фондосховищ. Нинішні музейники Переяслава розповідають, що після звільнення найпринциповіших директор заповідника таки забрав собі ключі від музейних сховищ. Ключі зникли. Робітникам пояснили, що директор їх загубив.

Дива на цьому тільки почалися. Одного ранку на музеї Сковороди почали пиляти замки, директору закортіло терміново знайти Польську конституцію 17 століття. Мовляв її хочуть подивитися якісь поляки.

"Кілька сторінок сфотографували, титульні сторінки, нічого, ніяких актів, нічого не складалося", - розповідає співробітниця НІЕЗ "Переяслав" Валентина Нікітіна.

На місця звільнених швидко набирають нових працівників. Головним зберігачем, який відповідає за 180 тисяч експонатів, стала 27-річна Аліна Кузьменко.

Журналісти намагалися записати інтерв'ю з Довгошиєю, але вдома його не було. Теща директора сказала,що він на роботі. Телевізійники звернули увагу на свіжий ремонт у квартирі. Запитали в сусідів, чи не заважав будівельний шум. Відповідь шокувала - ремонт директору роблять музейні працівники.

У заповіднику журналісти чекали Довгошию годину, натомість замість директора приїхав  наряд міліції. З ними і дружина Довгошиї, яка розіграла перед камерами справжню виставу.

Юристка заповідника навіть не стала соромитися камери і порадила дружині Довгошия: "Озвучуйте зараз усну заяву про те, що до вас вдерлися, невідомо на якій підставі і допитували дитину". Отже, дружина помічника головного прокурора Переяслава Тетяна Панченко на очах у десятка свідків змушує людину брехати. Адже ні жінки, ні дитини директора Переяславського заповідника журналісти навіть не бачили.

Проте вже наступного дня Павло Довгошия заявив: "Маю дома із стресом дитину десятирічну, маю тещу, яка теж у такому важкому нервовому стані, дружина теж з стресом".

Директор запевняє, що викривальний сюжет програми "Гроші" - "замовлення" його конкурентів. Адже Павло Олександрович уперше ввів облік та звірку музейних експонатів у заповіднику. Щоправда, документів він звичайно ж не покаже, через заборону Міністерства культури.

Адвоката Павла Довгошиї  Сергій Лисенко був заступником начальника УБОЗу Київської області. Ще два роки тому Лисенко проводив ревізії роботи Довгошиї, а тепер на нього ж працює.

Про міліцію директор переяславського заповідника знає з власного досвіду. Працював там сторожем.  Потім робітником складу склотари плодоконсервного заводу.

"У нього в підпорядкуванні більше в житті як двох грузчиків, не було. І ставити таку людину в колектив із 195 інтелігентів? Я вважаю, що це неправильно", - заявив колишній міський голова Переяслав-Хмельницького Іван Якименко.

Директор заповідника звинуватив журналістів у замовному матеріалі

Директор заповідника звинуватив журналістів у замовному матеріалі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вбивство дитини в Переяславі
Наступна публікація