Дерева у Києві гинуть від отруйного повітря, спеки та солі

Дерева у Києві гинуть від отруйного повітря, спеки та солі

Для столичних дерев уже настала "осінь". / Фото: Сегодня

Київські школярі вигадали, як можна захистити дерева від молі.

На Хрещатику 80% каштанів та лип вже поруділи та вкрилися міллю. Так само, листя дерев у інших столичних районах в'яне, сохне та опадає. Листя тополь на Відрадному вкрилося коричневими плямами через мінуючу міль, повідомляє "Сегодня".

"На жаль, ми не маємо права застосовувати хімзасоби в межах міста. Доведеться чекати осені, лише тоді зможемо провести обрізання уражених гілок, а все листя захоронити на глибині двох метрів", - пояснив заступник директора Солом'янського зеленбуду Олексій Лукаш .

Брудне повітря, спека та сіль

Екологи скаржаться на жахливе забруднення повітря в столиці і саме ним пояснюють стан дерев. І справді, рівень концентрації діоксиду азоту та формальдегіду на Оболоні, Бесарабці, Московській площі, вулиці Довженка та інших районах Києва сьогодні в 5-7 разів вище за гранично допустимий.

"Транспорт викидає в повітря тонни шкідливих речовин, від цього і гинуть дерева. Тут вся таблиця Менделєєва! Людям потрібно ходити в захисних пов'язках!" - обурюється еколог Михайло Гуцол.

Гендиректор "Київзеленбуду" Михайло Царенко скаржиться, що дерева похворіли через аномальну спеку. А в одному зі столичних комунальних підприємств з озеленення пояснили, що, окрім постійно забрудненого повітря та спеку, причиною хвороби дерев може бути надмірне використання солі.

"Коли навесні були рясні снігопади, замети разом з величезною кількістю солі, якою посипали дороги, складали під дерева. Брили довго танули, і сіль у великих концентраціях потрапила в коріння рослин, через що ті ослабли. А на ослаблених деревах активно селиться каштанова міль, через що вони страждають ще більше", - пояснюють комунальники.

Порятунок дерев

Комунальники вірять, що ситуацію виправить заміна солі на пісок або реагент на основі оцтової кислоти.

"Окрім того, щоб знизити термічний тиск на коріння, необхідно збільшити лунки навколо дерев - вони просто задихаються в асфальті. Треба посилити полив, що малоймовірно - на це немає грошей. І почати активну боротьбу з міллю. Зараз вона практично не ведеться через дорожнечу. Щеплення для одного дерева коштує 300-400 грн!", - стверджують комунальники.

Нещодавно київські школярі запропонували дешевший спосіб знищення молі за допомогою комахи під назвою трихограма. Трихограму вирощують 14 років, але це дешевий процес (порятунок одного дерева обійдеться приблизно в 70 грн) і вона знищує, окрім молі, ще півсотні інших шкідливих жуків.

Нагадаємо, що транспорту в столиці побільшає під кінець серпня, відтак повітря стане ще загазованішим.

Повʼязані теми:

Наступна публікація