Депутатам Київради заборонили битися та лаятись один з одним

Дата публікації
Перегляди
2751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депутатам Київради заборонили битися та лаятись один з одним

У жовтні "ринг" влаштували і в сесійній залі, і на вулиці / Фото: УНІАН

За порушення етики народним обранцям "загрожує" попередження та публічне засудження.

Сьогодні, 22 січня, у Київраді ухвалили "Кодекс етики депутата Київської міської ради", який вводить численні обмеження щодо фривольної поведінки депутатів у сесійній залі. Документ прийняли з правками на вечірньому засіданні - "за" проголосували 62 депутати, "проти" були 28 нардепів. Копію цього кодексу отримала ТСН.

Документом, який ініціювала депутат від партії УДАР Рена Назарова, забороняється виступати без дозволу головуючого, перебивати виступи інших депутатів, використовувати ненормативну лексику та образи на адресу колег та закликати до бійок. Крім того, депутатам заборонили носити в залу плакати, гучномовці та інші засоби, які "не мають на меті забезпечення нормотворчої діяльності".

Псування майна депутатами Київради відтепер також табу, як і використання в промовах недостовірної інформації.

Щоправда, відповідальність за порушення депутатської етики народні обранці нестимуть скромну. Згідно кодексу, їм загрожує попередження з занесенням у протокол, рекомендація тримати себе в руках, публікація інформації про порушника у газеті "Хрещатик" та на сайті Київради, або ж "найгірше" - позбавлення права виступу на одному засіданні. Якщо ж виплеск емоцій депутата матиме ознаки злочину чи адміністративного правопорушення – комісія передаватиме матеріали щодо непристойної поведінки правоохоронцям.

За словами ініціаторки ухвалення кодексу, цей документ необхідний, адже у Київраді не раз народні обранці отримували легкі травми, діставалось навіть жінкам-депутатам. Зокрема, депутатка від фракції "Батьківщина" Лілія Гриневич після штурханини два роки тому отримала струс мозку.

Опозиція зірвала чергове засідання Київради

Опозиція зірвала чергове засідання Київради

Є у документа і противники, які загалом рішення вітають, але наполягають – перебивати інших депутатів та вдаватись до інших дій можна, якщо вони виступають за неправильні рішення. 

Як відомо, півроку депутати засідали у облрадах, оскільки у приміщенні Київради була зламана система голосування. За цей час лише на оренду приміщень пішло майже 100 тисяч гривень, і це не рахуючи компенсації за пошкоджене майно - столичними депутатами було зламано близько 5 мікрофонів вартістю 150 доларів кожен.

Востаннє київські депутати билися у жовтні минулого року, причому водночас бійка відбувалась і під стінами урядової будівлі. А перед тим "поєдинок" між депутатами стався у вересні, виною стало земельне питання.

Штовханиною пройшло чергове засідання Київради

Штовханиною пройшло чергове засідання Київради

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація