Департамент освіти КМДА не буде переводити зарплати вчителів у держбанки

Дата публікації
Перегляди
1271
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Департамент освіти КМДА не буде переводити зарплати вчителів у держбанки

Зарплати вчителів не будуть переводити в держбанки

За словами чиновників, ніякого тиску і вимог про примусове переведення зарплатних рахунків в держбанки з боку Департаменту не було і не буде.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА надасть роз'яснення своїм структурним підрозділам, в тому числі районним управлінням освіти по Києву щодо порядку вибору банку для виплати зарплати працівникам сфери освіти і відсутності необхідності переведення зарплатних рахунків працівників у державні банки.

У цьому представників ГО "Асоціація захисту фінансових прав" запевнила керівник Департаменту Олена Фіданян.

"На зустрічі Фіданян, підтвердила, що в Департаменті знайомі з ситуацією, і тим, що в деяких організаціях виникало непорозуміння при виконанні протокольних рішень Кабміну щодо переведення зарплатних рахунків працівників у держбанки", - повідомила глава асоціації Ганна Рак.

Директор Департаменту КМДА пообіцяла, що, якщо будуть зафіксовані випадки тиску на працівників, будуть вжити відповідних заходів щодо керівників, які порушують вимоги законодавства. Проте до цього Департамент не отримував письмових звернень від працівників підпорядкованих організацій, уточнила чиновник.

За підсумком зустрічі Фіданян пообіцяла представникам Асоціації підготувати відповідний роз'яснювальний лист на керівників освітніх установ Києва щодо рекомендаційного характеру протокольних рішень Кабінету міністрів і нагадати, що виплата заробітної плати співробітникам бюджетних організацій може здійснюватися через відібрані Мінфіном уповноважені банки, яких зараз більше 60. При цьому працівники сфери освіти, також як і всі інші, за законодавством мають право самостійно обирати банк для отримання заробітної плати.

Чиновник також запевнила, що жодного тиску і вимог про примусове переведення зарплатних рахунків працівників освітніх установ в держбанки з боку Департаменту не було і не буде.

На даний момент виплата заробітної плати працівників освітніх установ Києва здійснюється пріоритетно через три комерційні банки.

Нагадаємо, у вересні минулого року протокольними рішеннями № 74 від 08.09.2014 р та № 76 від 11.09.2014 р Кабінет міністрів доручив керівникам державних органів і бюджетних організацій забезпечити перехід на обслуговування зарплатних проектів співробітників у виключно державні банки.

Міністерство фінансів України та Антимонопольний комітет України офіційно визнали, що дані протокольні рішення Кабміну не відповідають чинному законодавству, і, відповідно, не є обов'язковими для виконання на місцях. Генеральна прокуратура України проводить перевірку законності даних рішень Кабміну.

Дата публікації
Перегляди
1271
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація