День Перемоги: як в Києві політики та громадяни відзначали 9 травня

День Перемоги: як в Києві політики та громадяни відзначали 9 травня

Всі політичні сили вирішили вшанувати пам'ять полеглих в один і той час / Фото: Facebook

Кореспондентка ТСН.ua. пройшлася вулицями Києва і подивилася, як кияни і політики вшанували пам'ять полеглих у День перемоги.

Біля ст. м. Арсенальна кияни могли почути знайомі мотиви "Єднаймося, єднаймося ..." Влітку 2011 під час судового процесу над Тимошенко ця музика безперестанку звучала на Хрещатику під Печерським судом. Але навіть ця нав'язлива мелодія не могла зіпсувати святкового настрою. Люди скуповували квіти біля численних торговців і дружним натовпом несли їх до Меморіалу вічної слави.

А там змішалися регіонали, комуністи і опозиціонери. Всі вони чомусь вирішили вшанувати пам'ять полеглих в один і той час. 

Колону регіоналів очолив Нестор Шуфріч і вже підзабутий персонаж ... Олег Калашников (відразу стало зрозуміло, звідки взявся такий дивний музичний супровід біля метро).

Регіонал Ельбрус Тадеєв вже чекав своїх однопартійців біля Меморіалу. Він прийшов не один, привів із собою доньку. "Коли буваю в Києві, то завжди приходжу на алею Славу. Привчаю доньку до такого великого історичного факту. Вона теж вітає ветеранів ", - розповів він ТСН.ua

Ельбрус Тадеєв привів із собою доньку


Опозиція покладала квіти до Меморіалу вічної слави відразу двома колонами. Одну очолили Яворівський і Бондаренко, другу - Яценюк і Турчинов. А все тому, що дехто запізнився на 20 хвилин.

Опозиція покладала квіти до Меморіалу вічної слави відразу двома колонами


"Просто треба Яценюку і Турчинову вчасно приходити на такі заходи. Ми не хотіли плентатися в хвості у комуняк, "- пояснив ТСН.ua. Володимир Бондаренко.

Депутат зізнався, що для нього 9 травня - це насамперед день скорботи. "Сталін і Гітлер почали цю війну разом. Вони почали цю війну, щоб поділити Європу. Але потім один вирішив надути іншого - Гітлер напав на Сталіна .... Жуков, на якого дехто молиться, кожну свою битву вигравав за рахунок від 800 тисяч до 1млн.200 тисяч загиблих. "

До слова, портрет Жукова несли перед колоною регіоналів дві згорблені старенькі в чорних хустинках. А в колоні комуністів можна було помітити і портрет Сталіна.

Втім "вірним ленінцям" треба віддати належне. До свята вони підготувалися серйозно. Щедро роздавали кульки та прапорці зі своєю символіки. 

ДИВІТЬСЯ ФОТО: День перемоги в Києві

Мітингувальники пройшли від Бессарабської площі до площі Слави з транспарантом "Комуністи вітають ветеранів". Вони тримали прапори СРСР та фотографії загиблих під час військових дій родичів.


Все пройшло практично без ексцесів. Хіба що поява опозиціонерів на чолі з Арсенієм Яценюком вивела комуністів з рівноваги. Прихильники Комуністичної партії почали свистіти і кричали "Ганьба", "Гітлер капут", "Бандера капут".

А ось у Львові перший секретар львівського обласного комітету Прогресивної соціалістичної партії Олександр Покровський зумів пройти лише сто метрів з червоним прапором. До нього підійшли співробітники міліції, які стали просити згорнути прапор. Покровський заявив, що вимога незаконна, але виконав його.


Олена ЯХНО

Повʼязані теми:

Наступна публікація