У річницю початку Євромайдану активісти оплакували не лише його жертв, але й його наслідки.
День Гідності та Свободи відзначають в Україні. У другу річницю початку Революції Гідності, усім, хто хотів ушанувати пам'ять загиблих активістів, не завадив навіть дощ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Однак на підступах до Інститутської зранку з'явилися рамки металошукачів і правоохоронці. Під дощем людям, які прийшли вшанувати полеглих за Україну героїв Небесної Сотні, довелося чекати у чергах на огляд особистих речей.
Першими вшанувати память загиблих прийшли ті, хто сам зазнав на Майдані поранення. Кажуть – навмисно зробили це до початку офіційних заходів, адже не хочуть зустрічатися з представниками влади.
"І більшість ми все-таки не змогли витягнути. Тому що, як не прикро признатися, мало хто знає, але кожний третій у нас ще продовжує лікування - в лікарнях, госпіталях", - розповів поранений активіст Майдану Ігор Чернецький.
Цього дня поранених таки запросили до Кабміну. Там їм розповіли про проблеми з виплатами та пообіцяли допомогу в майбутньому.
"Ми вже пройшли перший етап – формування всього списку загиблих на Майдані. Другий етап – формування всього списку осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження. Третій етап – постанова уряду по середнім тілесним ушкодженням", - пояснив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
Удень Інститутську блокують силовики. Пояснюють це підготовкою до появи президента. Люди, яких не допустили до меморіалів, починають скандувати "Ганьба!". У чергах кажуть, що влада відгородилася від народу – і це є тривожна ознака.
"Тут живу. Хотів віддати данину хлопцям, яких виносив з "України" 20-го числа. Тіла. Нікого не пускали, навіть пенсіонерів", - прокоментував такі заходи безпеки один із киян.
Порошенко спізнився більше, ніж на годину. Він приїхав разом із родичами загиблих героїв. Вхід на алею відновлюється вже після того, як глава держави їде.
Тим часом у Музейному провулку неподалік Хрещатика зібралися сотники Майдану. І теж навмисно подалі від місця, де тривали офіційні заходи. В одному з двориків вони згадували загиблих побратимів, молилися за тих, хто нині на війні. А ще говорили про те, що коли стояли на Майдані - думали про перемогу і те, що зміни на краще в країні після революції будуть швидшими та масштабнішими.
Вже коли стемніло, люди на Майдані зірвали концерт і захопили сцену. Правоохоронці не стали застосовувати силу супроти активістів.
Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова