ЦУМ залишиться пам'ятником архітектури і після реконструкції

Дата публікації
Перегляди
1439
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЦУМ залишиться пам'ятником архітектури і після реконструкції

Кияни хочуть змінити ЦУМ

Компанія Ахметова стверджує, що ЦУМ реконструюється за всіма правилами.

Компанія "ЕСТА Холдинг", що володіє київським Центральним універмагом спростувала заяву депутата Київради Олексія Давиденка про те, що нібито сталося руйнування пам'ятника архітектури.

Нагадаємо, вчора Давиденко написав на сторінці в Facebook, що в ході реконструкції ЦУМу була знищена його задня частина, якій присвоєно статус пам'ятника архітектури.

В "ЕСТА Холдингу" (входить у групу СКМ Ріната Ахметова) заявили, що повідомлення Давиденко не відповідає дійсності.

"Дійсно, фасад будівлі центрального універмагу є пам'ятником архітектури місцевого значення. Однак інша частина будівлі такою не є, ні з юридичної точки зору, ні з фактичної. Згідно з висновками Науково-дослідницького інституту пам'яткоохоронних досліджень, це пов'язано з тим, що будівля багато разів перебудовувався (в 60-х і 80-х роках), інтер'єри переплановувались і змінювалися. До моменту закриття магазину на реставрацію, більшість елементів інтер'єру вичерпали себе. Крім того, частина конструкцій магазину була в незадовільному стані. Тому було прийнято рішення про демонтаж частини будинку і його відтворення. Цей пам'ятник архітектури - оригінальний фасад будівлі - буде збережено і реставровано. Зовні будівля не зміниться, ніякого "нарощування поверхів" не планується", - говориться в офіційному повідомленні компанії.

При цьому в "ЕСТА Холдингу" призвели результати соціологічного дослідження, проведеного спільно з компанією GfK Ukraine, яке показало, що понад 80% киян вважають необхідними зміни ЦУМу.

" "ЕСТА Холдинг" має всієї дозвільної документації, необхідної для реалізації проекту. Заяви про якісь порушення з боку "ЕСТА Холдингу" не відповідають дійсності і є спекуляціями. Проект неодноразово проходив професійне і громадське обговорення, в результаті чого сам проект був змінений з урахуванням зауважень громадськості", - підкреслили в компанії.

Процес реконструкції універмагу з реставрацією головних фасадів, відзначили в "ЕСТА", детально висвітлюється на офіційних сайтах компанії і самого проекту, а також у ЗМІ.

Вважаємо, що подібні заяви завдають шкоди репутації компанії і, у разі подальших спекуляцій готові в судовому порядку відстоювати свої інтереси", - заявили в "ЕСТА Холдингу".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1439
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація