Ціна неуважності: кияни платять за видачу кредитів фірмі, яка не планує цього робити

Ціна неуважності: кияни платять за видачу кредитів фірмі, яка не планує цього робити

Виявилось, що люди платили фірмі лише за посередницькі послуги

Правоохоронці кажуть, люди самі винні – не читають договори, які підписують.

Кредит за 15 хвилин без жодної довідки про доходи – у Києві лише за останній тиждень від однієї з фірм, що пропонують таку послугу, більше десяти ошуканих, йдеться у сюжеті випуску ТСН.19:30.

Подружжя Шумилових шукали кошти на ремонт будинку. Необхідно було швидко дістати 150 тисяч гривень. Кілька хвилин пошуку в інтернеті – і ось вони, ті, хто обіцяє за 15 хвилин дати значну суму, та ще й без довідки про доходи.

Фірма запросила їх на співбесіду, щоб оформити договір. Не потрібні були жодні довідки про доходи, а лише передоплата - 10 відсотків од суми кредиту. Подружжя заплатило 15 тисяч гривень.

Ошуканих клієнтів у фірми виявилося купа. Грошей ніхто з них так і не побачив.

"У договорі було прописано: формування фонду. Я запитала, що це, коли я отримаю гроші. Мені відповіли - гроші ви отримаєте на картку одразу ж у цей день, може бути в наступний", - розповідає Наталя Шумилова.

Підозр щодо фірми не було. На ринку вона вже 8 років. Усе було офіційно: договір, штамп, печатка, квитанція. Оплата через банк.

Усі ці клієнти зверталися на одну адресу – на вулиці Мечникова. Але саму фірму знаходили на геть різних сайтах, мало того, із різними назвами. На їхніх договорах по кілька різних печаток. Ось приміром, фірма має назву "Кредит Івенст", а печатки – і "Фінсектор", і "Футур-Фінанс".

ТСН знайшла цю фірму в інтернеті. "Кредит Інвест" закликає: оформи заявку і отримай гроші вже зараз. Що ТСН і зробила. За 15 хвилин дівчина передзвонила. Тобто фірма працює й досі.

Із кількома ошуканими ТСН навідалася за адресою. Охорона в будівлі з офісами вочевидь попередила дівчат із фірми, бо вони спочатку сховались в туалеті, а потім у розпал робочого дня втекли через запасний вихід.

У Києві фірма, що пропонує легкі кредити, ошукала 10 людей за останній тиждень

У Києві фірма, що пропонує легкі кредити, ошукала 10 людей за останній тиждень

Звернень чимало, кажуть у міліції. Але люди самі винні, бо не читають угоди – фірма надає лише посередницькі послуги між банком і клієнтом для отримання кредиту. За це вони і беруть відсотки. А те, що людям обіцяють на словах - у договорі не прописано.

"Немає певних термінів, коли вони мають цей кредит надати, люди не читають цей договір і підписують його. А потім їм повідомляють, що банківська установа не надала їм кредит, тому що вони не є кредитоздатними", - пояснила речник міліції Києва Юлія Мусташ.

Підстав закривати фірму в правоохоронців поки що немає, бо висунути їй обвинувачення не можуть - не зібрана повна доказова база. Попри кримінальні провадження і велику кількість потерпілих.

Кореспондент ТСН Тетяна Лазарчук

Повʼязані теми:

Наступна публікація