Чиновники спустили 5 мільйонів на "п'яну" розмітку і прозору пішохідну "зебру"

Чиновники спустили 5 мільйонів на "п'яну" розмітку і прозору пішохідну "зебру"

"Київавтодор" відповість за прозорі "зебри"

Прокуратура з'ясувала, що у "Київавтодорі" активно економлять фарбу, призначену для розмітки на дорогах.

Посадовці "Київавтодору" заявили, що нічого не знають про строк, який їм загрожує за криву дорожню розмітку, йдеться в сюжеті ТСН.

Нагадаємо, близько тижня тому столична прокуратура відкрила кримінальне провадження через неякісну дорожню розмітку на 130 вулицях Києва. Прокурори стверджують, що це призвело не лише до матеріальних збитків, а й до людських жертв.

Та найдивовижніше те, що в Київавтодорі про розслідування та претензії до їхніх робіт нічого не чули.

Примітно, що за пародію на дорожню розмітку кияни заплатили 5 мільйонів гривень. Десь двоїться роздільна смуга, ніби сп'яну, десь ще можна розгледіти розмиту пішохідну "зебру", а десь від стоп-ліній вже не лишилося й сліду. В Оболонському районі Києва таких вулиць більше сотні. Розмітку робили навесні, але й тоді вона мала не набагато кращий вигляд.

"Вони якийсь фарбою малюють, невідомо. Але тримається дуже погано, недовго. Вони намалювали, місяць пройшов, воно все стерлося", - нарікає водій Олександр Ніколаєнко.

У прокуратурі з'ясували, що у фарбі мав бути світловідбивний компонент. Проте його там знайшли лише п'яту частину від норми. А самої фарби автодорівці нанесли вдвічі менше від належного. "За висновками фахівців ДАІ все, що зробили, потрібно переробляти", - заявив керівник транспортного управління прокуратури Києва Максим Гольдарб.

Відтак міському бюджету доведеться розщедритися ще на 5 мільйонів, бо розмітка таки потрібна.

Саме стерта стоп-лінія на двох нерегульованих переходах стала причиною ДТП, доводять у прокуратурі.

"Вже зараз ми знаємо: у двох випадках були травмовані пішоходи саме на переходах, які були виконані підрядниками неякісно. В одному випадку літня жінка, в іншому - вагітна", - зазначив Гольдарб.

У Київавтодорі, куди ТСН звернулася ще півтора тижня тому, досі не знайшли, що відповісти на претензії до їхніх робіт.

Керівник комунального підприємства Георгій Глінський заявив, що дізнався про все це з газет, і ніяких повідомлень із прокуратури йому не надходило.

Водночас керівник "Київавтодору" стверджує, що якість виконаних робіт обов'язково перевіряють. Відтак з'ясовувати, чи то перевіряльники заплющили очі на відверту халтуру, чи їх там просто не було, тепер буде суд.

Посадовцям Київавтодору загрожує строк до шести років

Посадовцям Київавтодору загрожує строк до шести років

Повʼязані теми:

Наступна публікація