Чиновники приховують масштаби наслідків прориву в Бортничах

Чиновники приховують масштаби наслідків прориву в Бортничах

Екологи досі відбирають проби ґрунтів у місцях проривів

Екологи досі відбирають проби ґрунтів, при цьому заспокоюючи, що нічого страшного не сталося.

Під Києвом на Бортницькій станції аерації стався прорив, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Чиновники в один голос запевняють, що нічого серйозного не сталося, однак, задіяна в ліквідації прориву кількість людей указувала на зворотне.

Читайте: Нечистоти з Бортницької станції вже заливають Київщину

"З МНС задіяно 340 осіб, з Міністерства оборони другим ешелоном прибуло 250 осіб", - повідомив голова служби з питань НС Михайло Болотських.

Прорив дамби помітили ще звечора у середу, 10 квітня. Спецтехнікою засипати було б швидше, однак, через підмиту дамбу вона сюди проїхати не могла. Солдатам та рятувальникам власноруч доводилося тягати мішки з піском та каміння.

Дамба розділяє мулові поля, що не функціонують. Чиновники запевняють, що боятися нічого, бо до найближчого населеного пункту далеко.

"Найближчий населений пункт - 3 км. Ніякої загрози ця вода на сьогоднішній момент не несе", - зазначив Болотських.

І взагалі, за словами керівництва водоканалу - води тут майже немає. "Невеликий витік. Нічого не затопить", - сказав керівник "Київводоканалу" Валерій Ченчевий.

Читайте: Працівники станції у Бортничах понад 4 години долали аварію самотужки

Однак рятувальники, які за сім годин роботи вже падали з ніг, так не вважають: "Тут всі краї затопило. - А багато води там? – Дуже".

Запевняють чиновники, що і каналізаційні відходи зі станції аерації не протекли.

"Ви бачите, що запах є, але запах такий болотистий, що це так пахне та бактерія - мул, який є у річці в нас, і цей мул вже знезаражений", - запевнила радник інформаційної політики "Київводоканалу" Вікторія Яковлева.

На ранок водоканал звітував, що навіть аналізи взяли і нічого страшного не виявили.

Працівниця екологічної служби аналізи брати тільки збирається. Журналістів заспокоює, але комусь по телефону розповідає все, як є.

"Зараз переливу через резервуар, захисну смугу, немає, але вночі, видно, був. Там видно, що проливи. То ми будем відбирати проби ґрунтів там, де переливи були", - каже таємничому співрозмовнику представник державної екологічної інспекції Людмила Гончаренко

Якщо це лише талі води разом із мулом, то як підсохне - буде міндобриво. А якщо у воду потрапило щось із каналізації, то службам доведеться ще дуже багато працювати, щоб затоплену місцевість очистити.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова.

На Бортницькій станції під Києвом прорвало дамбу

На Бортницькій станції під Києвом прорвало дамбу

Повʼязані теми:

Наступна публікація