Чиновник Кличка втридорога закупив ліки для онкохворих

Чиновник Кличка втридорога закупив ліки для онкохворих

Скіб’як нібито причетний до корупційних схем із закупівлі ліків / Фото: kievcity.gov.ua

Юристи вимагають від Антимонопольного комітету скасувати скандальну закупівлю. 

Активісти "Центру протидії корупції" викрили корупційну схему чиновника КМДА, який закупив ліки для хворих на онкологію за цінами, втричі дорожчими ніж Міністерство охорони здоров'я.

Члени громадської організації стверджують, що до схем причетний колишній регіонал Андрій Скіб'як, який нині у КМДА займається закупівлею ліків за кошти столичного бюджету.

"Київська міська державна адміністрація за гроші столичного бюджету придбала препарати для лікування онкології в 3 рази дорожче, ніж Міністерство охорони здоров'я. Так, препарат "Доцетаксел – Віста", який МОЗ минулого року – вже після падіння гривні – закупив за 3210 грн, Київська мерія придбала за 8560 грн", - йдеться у повідомленні "Центру протидії корупції".

 

Знайомтеся екс-риг Андрій Скиб'як, який зараз у Кличка займається закупівлями ліків за кошти столицичного бюджету. Приму...

Posted by Центр Протидії Корупції on 28 сентября 2015 г.

За інформацією члена правління організації Олександри Устінової, тендер на закупівлю був прописаний під одного учасника ринку, унеможливлюючи участь інших компаній-конкурентів із більш дешевими препаратами.

"Чиновники КМДА розіграли класичну корупційну схему, вписавши в тендерну документацію лише одне дозування препарату – 140 мг, яка є лише у одного виробника. Тому вони могли ставити будь-яку ціну, навіть в 3 рази більшу, оскільки не було ніякої конкуренції. Якби тендер був проведений прозоро, а умови були конкурентними, то можна було б закупити в 3 рази більше препаратів",- наголосила активістка.

Натомість юрист організації Олена Щербан наголосила, що в Антимонопольного комітету вимагаються перевірити та скасувати дану закупівлю.

"Документація була прописана під одного виробника, ексклюзивним представником якого в Україні є президент Асоціації "Виробників ліків України" Петро Багрій. Саме компанії з його орбіти "Укроптпостач" та "Фармація" розіграли між собою тендер. Ці компанії декілька рокі поспіль разом виходять на торги, імітуючи конкуренцію. Саме тому ми звернулися до Державної фінансової інспекції та Антимонопольного комітету України з вимогою перевірити дану закупівлю та скасувати її" – додає експерт.

Примітно, що цього року КМДА закупило ще один препарат для лікування онкохворих за завищеною ціною. Так, препарат "Трастузумаб" був закуплений за ціною 14701,80 грн, хоча максимальна оптово-роздрібна ціна, зареєстрована в Україні в реєстрі оптово-відпускних цін складає 12500,00 грн. Фактично, препарат заборонено закуповувати дорожче ніж на 10% від вказаної ціни, тобто дорожче 13750,00 грн. Активісти вказують, що обидва тендери проводилися під керівництвом Голови комітету з конкурсних торгів Департаменту охорони здоров'я КМДА Скіб'яка.

Як повідомлялося раніше, навесні Міністерство охорони здоров'я опинилося в епіцентрі одразу двох корупційних скандалів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація