Чимало київських храмів перетворилися на притулки для євромайданівців із нічлігом і гарячими напоями

Чимало київських храмів перетворилися на притулки для євромайданівців із нічлігом і гарячими напоями

Люди харчуються і ночують у храмах

Деякі люди сплять просто на сходах храмів. 

Чимало київських храмів відчинили двері для мітингувальників із Євромайдану. Там роздають чай і каву, і дають переночувати, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сивочолі і юні вдень із прапором ЄС стоять на Євромайдані, а вночі із цим же прапором сплять поруч із іконами у храмі. Зараз церква прихистила сотні мітингувальників.

Їм відчинили навіть ще необлаштовані, але теплі підвали собору греко-католики. Для них тут є кілька залів і справжня їдальня. Віряни принести мітингувальникам гарячі пиріжки. Простувальники кажуть, що у церкві є нічліг, теплий одяг, можна поспати, відігрітися і поїхати на Майдан. Греко-католицький собор прийняв найбільше євромайданівців.

Проте відчинили свої двері для змерзлих людей ще чимало храмів. Сьогодні у центрі столиці України майже не залишилось місць, де б не пропонували мітингувальникам з Євромайдану обігрів і прихисток.

Наприклад, у Лютеранській церкві навпроти Адміністрації Президента,де відбулась остання найзапекліша баталія, готуються до Різдва, але водночас роблять каву і чай для учасників вуличних революцій. Деякі із мітингувальників переконані, те, що різні церкви дали прихисток українцям - це історичний знак, бо і раніше люди ховалися у храмах.

Церкви продовжують надавати притулок мітингувальникам

Церкви продовжують надавати притулок мітингувальникам

Київські церковні двері відчинилися для людей після жорстокого розгону Євромайдану. Тоді побиті "Беркутом" студенти заховались у Михайлівському золотоверхому, православний храм став порятунком для переляканих євромайданівців. Священики і ченці відтоді стали невідʼємною частиною Євромітингу.

Вулицями міста тепер можна побачити цілі процесії досі неполітичних служителів Бога. А на самому Майдані чи не щодня проводять богослужіння.

Молитва і в католицькому, і в православному, і в лютеранському храмі лунає лише одна - за мирну Україну.

Нагадаємо, що раніше на Євромайдані з'явився "польовий" храм

Кореспондент ТСН Світлана Березівська.

Повʼязані теми:

Наступна публікація