Через закон про куріння у київських барах попільнички маскують під блюдця

Через закон про куріння у київських барах попільнички маскують під блюдця

Столичні бари почали втрачати клієнтів

За два тижні з початку дії нового закону на наявність тютюнового диму перевірили кожне третє заклад столиці.

Деякі паби, бари та ресторани таки намагаються вижити, по-різному обходячи закон, — пише "Комсомольськая правда в Украине".

Приміром, у пабі на Шулявці — дим коромислом, а офіціантка разом із меню приносить глибоке блюдечко, куди можна струшувати попіл. При цьому кажуть, що рішення Верховної Ради не саботують. А ось наприклад в пабі на Петрівці —теж палять, але тут біля барної стійки. Мовляв, там випивають, тому змусити їх не курити не виходить. Та ж ситуація майже у всіх нічних клубах, де є бари.

Зауважимо, що в ресторанах і кафе, де більше їдять, чим п'ють, більш строго. Курять і тут, але дуже рідко. Щоб покурити, таки виходять на вулицю.

Додамо, що за куріння в закладах мають право штрафувати міліція і управління із захисту прав споживачів. У прес-службі столичної міліції кажуть, що на виклики по курінню в кафе і барах патрулі виїжджають часто, але зазвичай все закінчується попередженням. До речі, щоб довести факт куріння, потрібні як мінімум три свідки, інакше винуватця не оштрафують. А люди часто відмовляються свідчити. За два тижні оштрафували лише одиниці закладів. В основному за попільнички, таблички "зал для курців", які не прибрали.

Нагадаємо, що згідно з законом що набув чинності з 16 грудня, не можна диміти в кафе, барах і ресторанах. Клієнтів, які порушують ці правила, чекає штраф у вигляді на 50-170 гривень, а заклад — до 10 тисяч гривень.  

Повʼязані теми:

Наступна публікація