Через серпанок у київському повітрі підскочив рівень небезпечного токсину

Через серпанок у київському повітрі підскочив рівень небезпечного токсину

Фото: Фото: Александр Дубинский

У середу ситуація з метеорологічним явищем погіршилася.

Київ та область вже третій день тримає у своїх обіймах метеорогічний серпанок. Смог, який погіршує видимість, проявляється вночі та тримається у ранкові години.

Вперше імла з'явилася дві дні тому. Тоді головний санітарний лікар Олег Рубан пояснив причини її утворення та запевнив, що вона не є небезпечною.

Однак, у середу, 27 липня, у повітрі було зафіксовано перевищення норми шкідливих речовин у 1,5-2,5 разe. Про це ТСН.ua повідомила Маріанна Потебенько, заступник директора Київського міського лабораторного центру МОЗ України. Їхні спеціалісти вже третій день проводять такий моніторинг.

За її словами, проби повітря були взяті у кількох районах Києва: у Шевченківському, Оболонському, Подільському, Дніпровському та Дарницькому. Таким чином, було охоплено і Правий, і Лівий берег столиці. 

"Сьогодні зранку перевищення виявили за такими речовинами як азоту діоксид, сірчистий ангідрид і формальдегід. Перевищення незначні, але тим не менше вони є і складають від 1,5 до 2,5 разу. Показники різняться залежно від району", - повідомила Потебенько.

Відбір проб відбувався у період часу між 8:30 та 10:30.  У ці ранкові години видимість була погіршена через смог, але він не мав запаху.

Водночас Потебенько додала, що зафіксовані перевищення невеликі, тож маски одягати необов'язково. "Ці показники - це продукти горіння. Але оскільки на вулиці висока температура і є ці, бодай і незначні, перевищення, однозначно треба обмежити перебування на вулиці", - порадила фахівець.

Нагадаємо, що лікар розповіла, як рятуватися від метеорологічного серпанку алергікам та людям, які багато працюють на відкритому повітрі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація