Через невідомого власника землі у Києві може статися техногенна катастрофа

Через невідомого власника землі у Києві може статися техногенна катастрофа

Третина Києва може залишитися без опалення

В центрі міста почав активно обвалюватися схил.  

Кілька будинків у престижному Печерському районі Києва ризикують піти під землю, а третина Києва може залишитись без тепла в квартирах, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про можливу техногенну катастрофу говорять і в "Київенерго", і в управлінні надзвичайних ситуацій при міській адміністрації. Причина – зсуви ґрунту над озером Глинка. 

Будинок, в якому живуть люди, високо над озером. Аби показати те, що лякає,  ведуть донизу. Вони переконують, що земля з пагорба опадає ледь не щодня. 

Активно руйнуватись схил почав кілька років тому. Землю навпроти будинку продали. Там мала з'явитись багатоповерхівка . Почали з того, що вирубали  дерева - за кілька місяців впали перші брили ґрунту.

Боячись втратити і домівки, і життя, люди почали писати чиновникам.  Листів назбиралось на велику теку, а  перед будинком  тим  часом зникло двадцять метрів землі.

Великих руйнувань бояться і в "Київенерго" – над  урвищем у землі проходить теплотраса – труба завширшки метр двадцять наповнена окропом, вона зігріває третину столичних будинків.

Якщо продовжуватимуться такі процеси, то труба  втратить основу, прогнеться і порветься. Це 200 метрів водного стовпа. Цей дім може просто впасти в озеро. Крім того зупиниться теплопостачання всього міста.

В Печерській райадміністрації кажуть, що земля належить фірмі "Терра Інвестменнс" і саме вона повинна зміцнити схил.

Даних про компанію мало - в інтернеті адреса і лише номер мобільного. Оскільки він не відповідав, вирушили за вказаною адресою. На місці з'ясувалось – про жодну будівельну компанію тут не чули – в будівлі - Адміністративний суд.

Наступного тижня обіцяють зібрати комісію і виїхати з'ясувати, скільки ще зможе встояти схил. Але і без обстеження головний надзвичайник столиці знає – укріпити схил треба негайно.

"З'явилася реальна загроза руйнування будинків. І не дай Бог буде прорив тепломережі - це може мати катастрофічні наслідки", - розповіли у відомстві.

Про власника землі тут кажуть -  ділянку в нього запропонують вилучити. 

Третина Києва може залишитись без опалення

Третина Києва може залишитись без опалення

Повʼязані теми:

Наступна публікація