Церемоніальні функції мера відлякують опозиційних політиків від столичних виборів

Церемоніальні функції мера відлякують опозиційних політиків від столичних виборів

Депутати ще думають над кандидатурою

Опозиція не поспішає висувати єдиного кандидата на вибори київського мера.

Сьогодні закінчується термін, відведений голові партії "УДАР" Віталію Кличку лідерами фракції "Батьківщина" на ухвалення рішення про участь у виборах мера Києва, пише "Коммерсант-Украина".

Народні депутати фракції "Батьківщина" дали Віталію Кличку 11 днів на ухвалення рішення про висунення своєї кандидатури на пост мера Києва. Однак повідомляти про свої плани в призначений термін - 1 березня - пан Кличко ще вчора не збирався.

"УДАР" поки взяв паузу. Не варто квапитися: найближчим часом Віталій Кличко зробить відповідну заяву про свою можливу участь у виборах мера Києва", - запевнив вчора народний депутат Віктор Чумак.

"Ми повинні спочатку визначитися з датою виборів, а потім вже говорити про свою участь у них,- розповів заступник голови фракції "УДАР" у Київраді Андрій Странніков.

Це перший випадок за всю історію виборів мера Києва, коли жодна з опозиційних партій не бореться за висунення свого кандидата. У 2006 і 2008 роках Віталій Кличко двічі безуспішно просив підтримки в нинішніх партнерів по опозиції, проте обидва рази отримував відмову.

Відсутність конкуренції можна пояснити тим, що з листопада 2010 року, коли президент Віктор Янукович розділив посади мера і голови КМДА, пост мера істотно втратив у вазі. Вперше за 17 років посаду голови КМДА зайняв не обраний на виборах мер Києва, а кандидат, запропонований главою держави, - Олександр Попов.

У його руках зосередилася вся фінансова та адміністративну владу, а мерові залишилися церемоніальні функції.

"Зараз ні "Батьківщина", ні "УДАР" не поспішають висувати свою кандидатуру на пост мера. Вони бояться вигравати вибори, оскільки реальна влада залишиться у голови КМДА, якого призначає президент", - зазначив голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

До вибору кандидата в мери Києва у фракції "Батьківщина" мають намір приступити у наступний вівторок. Список охочих висунути свою кандидатуру на посаду мера досить великий.

"Я не готовий назвати прізвища - ні Петра Порошенка, ні Миколи Томенка, ні Олександри Кужель, ні Анатолія Гриценка, ні Миколи Катеринчука. Це люди, які горять бажанням балотуватися в мери Києва, якщо раптом Віталій Кличко відмовиться від висунення. Кандидат повинен бути єдиним, лідерам трьох фракцій потрібно зібратися і ухвалити рішення", - заявив народний депутат Віталій Ярема.

Свого кандидата мають намір запропонувати і в партії "Свобода".

"Ми висунемо народного депутата Андрія Іллєнка як єдиного кандидата на посаду мера від опозиції. У нього є досвід боротьби з кандидатом від влади на минулих парламентських виборах", - повідомив народний депутат Андрій Мохник.

Про намір брати участь у виборах вчора в черговий раз заявив і Олександр Попов.

Раніше повідомлялося, Кличко зауважив, що його здивувало, що "Батьківщина" висунула його кандидатуру на посаду мера столиці.

Повʼязані теми:

Наступна публікація