Бортницька станція в будь-який момент може залити Київщину смердючим мулом і нечистотами

Бортницька станція в будь-який момент може залити Київщину смердючим мулом і нечистотами

Бортницька станція аерації потребує реконструкції / Фото: Точка

Гребля може завалитися, коли потеплішає.

У вівторок, 19 лютого, на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики директор Бортницької станції аерації Володимир Бражник підтвердив загрозу прориву земляних дамб на мулових полях станції, пише "Коммерсант-Украина".

Зазначимо, що там зберігаються відходи після очищення стічних вод столиці і ряду міст Київської області.

"Фахівці виявили близько 18 проривів дамб, які тягнуть за собою землю захисної споруди. Щойно почнеться інтенсивне танення снігу, будуть утворюватися численні струмочки, які потягнуть ґрунт з дамб", - заявив Володимир Бражник.

"Якщо розмив дамби досягне чотирьох-п'яти метрів, утвориться суцільний потік заввишки два метри, який знесе все. Зараз рівень мулу становить два-три метри над землею", - додав він.

Також Бражник підкреслив, що у випадку руйнування дамби залишки не потраплять у Дніпро, оскільки до річки 12 км.

"Але вони потраплять до села Щасливе і Бортничі, які знаходяться поруч. А відстань від поля №2 до найближчого населеного пункту взагалі 900 метрів".

Володимир Бражник вчора підтвердив розробку проекту реконструкції БСА, яка, за попередніми оцінками, обійдеться приблизно в 0,5 млрд євро.

"Таких грошей немає. "Київводоканал" почав роботу зі Світовим банком і урядом Японії. Але нам потрібно шукати власні гроші", - підсумував директор Бортницької станції аерації.

Раніше повідомлялося, що реконструкція Бортницької станції аерації обійдеться в 1 млрд євро. Її необхідно реконструювати за кошти інвесторів. Про це заявив голова екологічної комісії Київради Денис Москаль.

Повʼязані теми:

Наступна публікація