Бориспіль, Бровари і Обухів можуть приєднати до столиці не раніше осені

Бориспіль, Бровари і Обухів можуть приєднати до столиці не раніше осені

Бровари і Бориспіль можуть стати Києвом / Фото: swattoday.com

В Інституті генплану заявили, що Київ буде розширюватися через півроку.

Питання розширення Києва відклали до осені. Саме тоді міста-супутники, які повинні стати столицею, внесуть до Генплану розвитку міста до 2025 року. Це, в першу чергу, Вишгород, Ірпінь, Обухів, Бориспіль, Бровари, пише "Сегодня".

За словами начальника "Інституту генплану Києва" Сергія Броневицького, новий Генплан розглядає Київрада.

"Після - його відправлять на експертизу, а ухвалять не раніше осені", - сказали в прес-службі Інституту.

"Столиця повинна розвиватися. У нас є вже затверджений Генплан. Але він застарів. Зараз на громадському обговоренні знаходиться новий документ - туди і будемо вносити правки", - сказав депутат Київради Олександр Клюс.

Експерти радять не зволікати.

"Це вирішить проблему житла. У Вишгороді, Ірпені, Обухові, Борисполі та Броварах можна облаштувати комфортабельні житлові райони, з'єднавши їх з центром Києва швидкісними трамваями і автобанами", - вважає колишній міністр регіонального розвитку і будівництва Василь Куйбіда.

Однак частина жителів міст-супутників кажуть, що розширення не хочуть через підвищення цін на "комуналку" і житло.

Влада області хоче винести пропозиції депутатів на референдум.

"А то вийде, що вас одружили, про це не запитавши, - відповідає жартома губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк. - Розширити межі Києва вже давно пора. Але узаконити це може тільки Верховна Рада".

Народні депутати готові підтримати такі пропозиції.

"Але це повинно бути узгоджене рішення міської та обласної влади. Щоб не вийшло так, як на початку березня: Київрада, не погодивши ні з ким, приєднала до Києва більш ніж 2 тис. гектарів лісу у Вишгородському, Бориспільському і Броварському районах", - вважає регіонал Михайло Чечетов.

Повʼязані теми:

Наступна публікація