Благодійний фонд продав 580 тонн гуманітарної допомоги, замість передачі нужденним – прокуратура

Благодійний фонд продав 580 тонн гуманітарної допомоги, замість передачі нужденним – прокуратура

Фото: УНІАН

Через Київську митницю за готівку було продано близько 580 тонн одягу та взуття різним підприємствам та установам.

Прокуратура Київської області виявила 580 тонн гуманітарного вантажу, який благодійний фонд продав підприємствам, замість того, щоб безкоштовно передати його незахищеним верствам населення.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Київської області.

"Службовими особами одного з благодійних фондів Київщини протягом 2015-2016 років через Київську митницю ДФС здійснено імпорт у гуманітарних цілях 580 тонн одягу та взуття, які насправді прихованим шляхом реалізовувались за готівку підприємцям та підприємствам з різних регіонів держави", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прикриття такої незаконної діяльності службовцями благодійного фонду здійснювалось шляхом подання до Міністерства соціальної політики України недостовірних даних про нібито здійснений розподіл гуманітарних вантажів серед соціально незахищених верств населення, представників волонтерського руху, дитячих будинків, релігійних організацій тощо.

У прокуратурі додали, що у ході обшуків було вилучено первинну документацію, чорнові записи про продаж з комерційною метою благодійної допомоги, комп'ютерну техніку та два контейнери з гуманітарними товарами.

За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження за статтею "Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)", досудове розслідування якого триває.

Нагадаємо, у Києві орудують "чорні" благодійники, які збирають гроші нібито на допомогу бійцям АТО.

Працівники фірми щодня обдзвонюють сотні підприємств, і під виглядом представників благодійного фонду просять грошей. Скільки ж вони отримують на свої рахунки, і в чиїх кишенях вони осідають - не знає ніхто. Проконтролювати це  неможливо, заявляють експерти.

Так звані офіс-менеджери обдзвонюють підприємців та бізнесменів з усієї України і просять грошей. Нібито, на лікування дітей чи солдатів. Себе вони називають консалтинговою фірмою СПД Капран, і постійно набирають  співробітників.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація