Бізнесмен будує житловий комплекс на зсуві, через який тріскається сусідня багатоповерхівка

Бізнесмен будує житловий комплекс на зсуві, через який тріскається сусідня багатоповерхівка

Будівництво багатоповерхівки загрожує киянам

У прокуратурі підвердили, що забудова незаконна.

Будівництво нового житлового комплексу в Києві може зруйнувати вже зведений поруч дім.

Його мешканці переконані, що можуть залишитися без житла, йдеться у сюжеті "ТСН 19:30".

Забудовник вирішив звести 5 багатоповерхівок на зсуво-небезпечній ділянці. При цьому, будинок поруч уже похилився, а навколо з'явилися тріщини.

Мешканці дуже бояться, що можуть постраждати через небезпечну будову. Зокрема, задля зведення 25-поверхового будинку почали поступово зрізати гору. "Будинок, в якому ми живемо, може обрушитися. Вже сьогодні він має нахил 24 або 37 градусів", - розповіла Наталя Зотова.

Люди з жахом припускають, що їхнє житло складеться, як картковий будиночок. Вони листами закидали ледь не всі можливі інстанції. На скарги їм надішли висновки, що роботи будівельники ведуть незаконно, тому що не була проведена експертиза землі.

Відтак, люди вимагають призупинити виконання робіт до усунення порушення. Проте будівництво, за словами людей, не припиняється ні вдень, ні вночі. Поки зводять перший будинок - на горі вже почали з'являтися чималі тріщини.

У свою чергу, поза камерою представники забудовника переконують - жодного порушення. Тріщини, за їхніми словами, з'явилися через насипний ґрунт, який почав просідати в межах норми.

Крім того, у забудовника переконують, що будівництво комплексу цілком законне. На підтвердження надали документи, але говорити на камеру - не хочуть.

Люди бідкаються, що одну з висоток планують збудувати майже впритул до їхнього дому. Але й це, переконує забудовник, є нормою, адже допустимі 25 метрів збережені. Представники забудовника планують зібратися з мешканцями, щоби знайти бодай якийсь компроміс.

Нагадаємо, у Києві люди вийшли на пікет проти будівництва. Чотириповерховий котедж планують звести на п'яти сотках, які знаходяться в парку, за сто метрів від музею Максима Рильського. Жителі запевняють, що коли почнуть рити, попадають їхні будинки.

Тетяна Лазачук. ТСН 1+1

У Києві нове будівництво може зруйнувати вже збудований дім

У Києві нове будівництво може зруйнувати вже збудований дім

Повʼязані теми:

Наступна публікація