Біженці з Донбасу та Криму оселилися в "Межигір'ї"

Біженці з Донбасу та Криму оселилися в "Межигір'ї"

У будинку прислуги в "Межигір'ї" тимчасово поселилися біженці зі Сходу України / Фото: Сегодня

Люди тимчасово живуть у будинку прислуги.

У колишній резиденції екс-президента Віктора Януковича "Межигір'я" заселили біженців зі східних областей України та Криму. Вони тимчасово житимуть у двоповерховому будинку прислуги.

Там уже живуть з десяток переселенців із Донецька, Краматорська, Слов'янська, Макіївки та Луганська, а також два десятки кримчан, пише "Сегодня".

"Ми тимчасово виділили їм будинок для прислуги Януковича. Його побудували акурат перед втечею екс-гаранта, так що в будинку навіть ще толком не встиг ніхто пожити", - розповів комендант "Межигір'я" Денис Тарахкотелік.

Спочатку біженців селили в маєтку колишнього генпрокурора Віктора Пшонки, проте їх звідти прогнала самооборона району, яка охороняє обійстя.

У будинки прислуги в "Межигір'ї" біженці живуть по двоє в кімнаті. У будівлі є душ, туалет, міні-кухня.

"На умови гріх скаржитися! У шафах навіть було нова постільна білизна, подушки, ковдри. Апартаменти - як у чотиризірковому готелі, а годують просто "на забій. Але вдома все одно краще. Там у мене дідусь і бабуся залишилися, інших рідних у мене немає", - говорить біженець із Макіївки Сергій.

У Києві хлопець уже кілька тижнів - з рідного міста втік без нічого, прихопивши тільки найнеобхідніші речі.

"Виїхати довелося через погрози, адже я підтримував Майдан. Коли приїхав до Києва, спочатку знімав недороге житло, потім довелося перебратися на Майдан, а тепер ось у "Межигір'ї" поселили. Як на роботу влаштуюся, то і рідних в Київ заберу, боюся за них. Та й навчання закінчити потрібно, диплом отримати. Я адже на юриста вчуся", - розповідає Сергій.

Крім того, 48 біженців зі Східної України за останні дні екстрено вивезли в Іванківський район Київської області, в приватний дитячий табір.

"Із них 19 дітей - від двох до 14 років з мамами (батьки залишилися в Слов'янську). Крім них, ще 18 дітей з дитячого будинку у віці від п'яти до семи років з вихователями. Їм вкрай необхідні гроші, продукти та одяг", - розповіли волонтери.

Нагадаємо, на материкову Україну з Криму вже втекли майже 8 тисяч біженців. Вони переважно їдуть у Київ та Західну Україну.

Повʼязані теми:

Наступна публікація